Gutová-Behramiová páli do organizátorov: Bol to zlý vtip!

Veľkú kritiku smerom k organizátorom vyjadrila švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová po nedeľných pretekoch Svetového pohára. V ...

Veľkú kritiku smerom k organizátorom vyjadrila švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová po nedeľných pretekoch Svetového pohára. V druhom kole obrovského slalomu v kanadskom stredisku Mont Tremblant museli najlepšie lyžiarky bojovať s nepriazňou počasia a mali oveľa horšie podmienky ako pretekárky, ktoré štartovali pred nimi.

Fotogaléria

Druhé kolo sprevádzal vietor a sneženie, čo výrazne znižovalo viditeľnosť. Ako išli na rad najlepšie ženy z prvého kola, podmienky sa ešte viac zhoršili. Slovenka Petra Vlhová bola po úvodnej jazde na čele, no v druhej výrazne stratila zo svojho náskoku a v cieli mala manko 0,67 s. Napokon obsadila piatu priečku.

Vlhová mala v 2. kole ťažké podmienky.
Vlhová zúri: Takéto vyjadrenia nerobím, ale už to musím povedať! Zobraziť článok

Triumfovala Talianka Federica Brignoneová pred Gutovou-Behramiovou, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová. Pred Vlhovú sa ešte dostala Clara Direzová z Francúzska. "Našťastie sa nikto nezranil," uviedla 32-ročná Švajčiarka. Tá napriek druhému miesto nemala chuť oslavovať: "Bol to zlý vtip. Takmer som nevidela brány. Zaujímalo by ma, prečo musíme pretekať v takýchto podmienkach. Musíte byť blázon, aby ste povolili takéto preteky," povedala v rozhovore pre švajčiarsku televíziu SRF.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk