Famózna Petra Vlhová: V Tremblante skončila na pódiu!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (28) skončila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetlového pohára na druhom mieste.
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (28) skončila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetlového pohára na druhom mieste.

FOTOGALÉRIA: Petra Vlhová

V kanadskom stredisku Tremblant nestačila iba na Talianku Federicu Brignoneovú, za ktorou zaostala o 21 stotín sekundy. V 2. kole zašla najlepší čas zo všetkých pretekárok. Pódium doplnila tretia Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,29).

Vlhová dosiahla 69. pódiové umiestenie v prestížnom seriáli, devätnáste v obráku. V tejto sezóne sa postavila už štvrtýkrát na pódium, v obrovskom slalome druhýkrát, keď predtým skončila tretia v ľadovcovej ouvertúre v Söldene. "Cítim sa dobre. Som rada, že som sa po druhom mieste v slalome v Killingtone mohla aj v obrovskom slalome ukázať v dobrej forme. Na snehu sa cítim isto, preto mi druhé kolo tak vyšlo," povedala 28-ročná Slovenka podľa servera laola1.at.

V celkovom poradí SP si upevnila druhé miesto, keď o 20 bodov skresala manko na vedúcu Shiffrinovú, za obhajkyňou veľkého glóbusu momentálne zaostáva o 64 bodov. V klasifikácii disciplíny sa posunula na tretiu priečku, vedie víťazka úvodných dvoch "obrákov" sezóny Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová pred Brignoneovou.

Talianka viedla už po 1. kole a na čele sa udržala aj po druhom, stačila jej k tomu tretia najlepšia jazda. Zaknihovala prvý triumf sezóny a celkovo 22. v kariére. Víťazstvo slávila veľmi emotívne. "Stále som nadšená z môjho výkonu v pretekoch. V druhom kole som sa v skutočnosti necítila optimálne, vedela som, že som urobila malú chybu a že sa to nedá napraviť. Vydala som zo seba to najlepšie, no nečakala som, že to bude stačiť na víťazstvo," vyznala sa 33-ročná Brignoneová.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});