Trnavu čaká domáca rozlúčka s Európou: Dočká sa Spartak prvej výhry v skupine?

Futbalistov Spartaka Trnava čaká vo štvrtok záverečný domáci zápas v H-skupine Európskej konferenčnej ligy.
  • Zdroj: TASR

FOTOGALÉRIA: Spartak Trnava

Tím trénera Michala Gašparíka stratil pred tromi týždňami šancu na postup do vyraďovačky po remíze 1:1 na pôde Nordsjaellandu, s fanúšikmi sa chce rozlúčiť s prvým triumfom v skupine. O 21.00 h privíta bulharský tím Ludogorec Razgrad.

Trnavčania prehrali v prvom zápase v Bulharsku hladko 0:4, hoci po polčase bol stav nerozhodný 0:0. Po prestávke dal však favorit tri góly v priebehu 17 minút. Hneď po zmene strán otvoril skóre Ivan Jordanov, následne sa dvakrát presadil poľský stredopoliar Jakub Piotrowski, ktorý skóroval v 50. a 63. minúte. Z poslednej akcie duelu ešte upravil skóre striedajúci Rwan Seco.

Na snímke hráč Trnavy Michal Ďuriš sa raduje po strelení gólu.
Trnava so štvrtým ligovým víťazstvom v rade, Slovan vedie o šesť bodov Zobraziť článok

"Určite to bude iný zápas. Tešíme sa, že bude plný štadión a chceme to zvládnuť lepšie aj výsledkovo. Myslím si, že v Európe sme už o niečo skúsenejší a tieto skúsenosti môžeme v tomto zápase využiť," povedal asistent trénera Marián Hodulík pre web Spartaka.