Je to potvrdené: Špičkoví tenisti mieria na turnaj do Ruska!

Predstavitelia ženskej tenisovej asociácie WTA uviedli, že nebudú trestať hráčky za účasť na víkendovej exhibícii v Petrohrade.
  • Zdroj: TASR/AP

Predstavitelia ženskej tenisovej asociácie WTA uviedli, že nebudú trestať hráčky za účasť na víkendovej exhibícii v Petrohrade.

Druhého ročníka tímovej súťaže sa od piatku do nedele zúčastnia hráčky a hráči WTA aj ATP Tour napriek tomu, že Rusko pokračuje vo vojne na Ukrajine.

"Akcia nie je súčasťou WTA a ani ju WTA nepodporuje. Hráčky pôsobia na WTA Tour ako nezávislí zmluvní partneri a môžu sa mimo sezóny zúčastniť exhibície bez hrozby pokuty," oznámila WTA agentúre Reuters. Mužská ATP Tour sa nevyjadrila.

Trojdňový turnaj s názvom Trofeje Palmýry severu, ktorý odkazuje na Petrohrad, sponzoruje ruský energetický gigant Gazprom. Zúčastnia sa ho prevažne ruskí tenisti, napríklad Veronika Kudermetovová, Anastasia Potapovová či Karen Chačanov, ale aj Španiel Roberto Bautista, Francúz Adrian Mannarino a Talianka Jasmine Paoliniová.

Ruskí a bieloruskí tenisti sa mohli ako jedni z mála športovcov z týchto krajín po vpáde ruských vojsk na Ukrajinu vlani vo februári naďalej zúčastňovať medzinárodných akcií. Výnimku predstavoval Wimbledon a ďalšie turnaje v Anglicku, kam neboli minulý rok pozvaní. Tento rok sa už smeli predstaviť na londýnskej tráve.

Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva minulý týždeň uviedol, že na Ukrajine od začiatku ruskej invázie z minuloročného 24. februára zahynulo viac ako 10-tisíc civilistov.

Peter Sagan zobral Marlona na pódium, kde boli aj Mark Cavendish a Tadej Pogačar.
Peter a Katka Saganovci opäť spolu: Takto si užívali aj s Marlonom! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});