Sagan sa s cestou rozlúčil víťazstvom: Jedna kapitola končí, druhá začína

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na 3. ročníku charitatívneho podujatia Beking v Monaku. Druhý skončil Slovinec Tadej Pogačár ...

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na 3. ročníku charitatívneho podujatia Beking v Monaku. Druhý skončil Slovinec Tadej Pogačár a tretí preťal cieľovú pásku Brit Mark Cavendish.

Fotogaléria

"Bolo skvelé opäť pretekať s mojimi kolegami a priateľmi pred začiatkom novej kapitoly môjho života. Bolo to ako veľká párty a som rád, že všetci títo fanúšikovia a nadšenci prišli do Monaka, stráviť skvelý deň so svojimi rodinami.

Beking je ešte mladé podujatie, ale ukazuje obrovský potenciál športu v jeho úlohe vychovávateľa a šíriteľa spoločenského povedomia. Ja som naozaj rád, že som sa mohol na tomto projekte podieľať," uviedol Sagan pre organizátorov podujatia.

Na snímke Juraj Slafkovský.
Slafkovský baví Montreal: Na TOMTO sa zabavila celá striedačka Zobraziť článok

Preteky sa začali a skončili v Port Hercule, ktorý bude v roku 2024 hostiť Tour de France. Trať bola dlhá približne 60 km a pozostávala zo 45 kôl po 1,3 km. Podujatie spája profesionálov, amatérov, mládež i deti a výťažok z neho putuje na charitatívne účely.

Sagan sa so svojou profesionálnou kariérou v cestnej cyklistike rozlúčil na októbrových pretekoch Tour de Vendee 9. miestom. Trojnásobný majster sveta by chcel štartovať na budúcoročných OH v Paríži v horskej cyklistike.

Petra Vlhová túži fazónu, o ktorej odborníci spievajú ódy, pretaviť do prvého víťazstva na východe USA.
Sľubné prvé kolo Vlhovej: Podarí sa jej ukončiť Killingtonské trápenie? Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});