Tatar uspel v súboji proti Ružičkovi a Pospíšilovi, Los Angeles vygumovalo Slafkovského Montreal

Hokejisti Colorada Avalanche zdolali v nočnom zápase NHL na domácom ľade Calgary 3:1 a pripísali si tretí triumf po sebe. V drese „lavín ...

Hokejisti Colorada Avalanche zdolali v nočnom zápase NHL na domácom ľade Calgary 3:1 a pripísali si tretí triumf po sebe. V drese „lavín" nastúpil v Tomáš Tatar, za hostí odohrali zápas Martin Pospíšil a Adam Ružička. Ani jeden zo slovenských útočníkov však nebodoval.

FOTOGALÉRIA: Colorado Avalanche - Calgary Flames

Najviac času na ľade strávil Pospíšil, počas 14:11 minút vyslal na bránku dve strely. Ružička odohral 10:45 minút tiež s dvoma strelami a Tatar za 10 minút neohrozil bránku ani raz.

Do hry zasiahol aj Miloš Kelemen, v drese Arizony odohral 5:36 minút. Coyotes triumfovali na ľade obhajcu titulu vo Vegas 2:0, brankár Connor Ingram predviedol 34 úspešných zákrokov a zaznamenal svoj druhý shutout v kariére. Víťazstvo hostí zariadili gólmi Clayton Keller a Lawson Crouse.

Martin Pospíšil oslavuje gól proti Torontu.
Zdá sa, že Calgary už rozhodlo: Ostane Pospíšil v NHL? Zobraziť článok

Čisté konto si pripísal aj Pheonix Copley z Los Angeles. Svojim spoluhráčom pomohol k triumfu nad Montrealom 4:0. V drese hostí odohral Juraj Slafkovský 17:47 minút a pripísal si jeden mínusový bod. Na bránku vyslal dve strely.

San Jose zastavilo sériu troch prehier, „žraloci" zdolali doma Vancouver 4:3.

Na farme v San Diegu si robí Regenda skvelé meno.
Regenda s ďalším fantastickým gólom: Dostane pozvánku do NHL? Zobraziť článok

NHL - výsledky:

New Jersey - Buffalo 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Góly: 2. Holtz (Haula, Hamilton), 12. Toffoli (B. Smith, Mercer), 16. Hischier (Palát, Bratt), 19. Palát (Bratt, Hischier), 23. Toffoli (Holtz, L. Hughes), 41. Mercer (Hamilton, J. Hughes), 46. L. Hughes – 22. J. Skinner (Tuch, Mittelstadt), 44. Okposo (Power, Peterka)

Pittsburgh - Toronto 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Guentzel (D. O'Connor, Crosby), 31. Acciari, 40. E. Karlsson (Letang, Carter) – 4. Bertuzzi (Tavares, Rielly), 8. Knies (Järnkrok)

NY Islanders - Philadelphia 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: rozh. náj. Foerster

Colorado - Calgary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Drouin (Rantanen, MacKinnon), 31. R. Johansen, 33. MacKinnon (Ničuškin, Makar) – 33. Backlund (Huberdeau, Coleman)

San Jose - Vancouver 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Emberson (Hertl, Hoffman), 35. Zetterlund (Hertl), 41. Granlund (Addison, Ferraro), 42. Hoffman (Granlund, Addison) – 16. Hronek (J. Miller, Q. Hughes), 40. Boeser (J. Miller, Hronek), 57. Boeser (J. Miller, E. Pettersson)

Vegas - Arizona 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 51. Keller (L. Cooley, Schmaltz), 59. Crouse (Maccelli)

LA Kings - Montreal 4:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Grundström (Dubois, Englund), 30. Moore (Kaliyev, Dubois), 44. Lewis (Anderson-Dolan), 54. Moore (Fiala)