Skvelá správa pre Slovensko: Sagan absolvuje cestné preteky s domácim tímom

Situácia ohľadom Petra Sagana (33) a jeho pôsobenia v cestnej cyklistike v budúcom roku nadobudla finálne kontúry. V slovenskom tíme ...
  • Zdroj: fb/petosagan

Situácia ohľadom Petra Sagana (33) a jeho pôsobenia v cestnej cyklistike v budúcom roku nadobudla finálne kontúry. V slovenskom tíme Pierre Baguette absolvuje cestnú časť prípravy na preteky v horskej cyklistike, na ktoré sa sústredí od sezóny 2024, informuje denník Šport.

FOTOGALÉRIA: Peter Sagan

Sagan by chcel štartovať na OH v Paríži v horskej cyklistike. V minulej sezóne sa mu nepodarilo získať priamu miestenku, pre trojnásobného majstra sveta v cestnej cyklistike je však v hre voľná karta.

"Peter Sagan absolvuje v príprave na olympijské hry asi dvoje etepové preteky na ceste a potom zrejme ešte ďalšie dve cestárske súťaže," uviedol jeden z manažérov Gabriel Uboldi pre Šport.

Peter Sagan nepríjemne spadol.
Peter Sagan sa predvádzal, skončilo sa to katastrofou: Brutálny pád v horskom teréne! Zobraziť článok

"Myslím si, že je to pre jeho rodnú krajinu  tá najlepšia správa. Pre Petra Sagana samotného to bola jedna z veľmi pravdepodobných alternatív," povedal Uboldi a zároveň zdôraznil, že cestné preteky s novým tímom majú čisto prípravný charakter.

V cyklistovom novom pôsobisku je športový riaditeľ jeho brat Juraj. Preteky v horskej cyklistike absolvuje Sagan s tímom Specialized Factory Racing. "Potrebujeme ešte doriešiť skutočnosť, že Specilaized chce, aby Peter aj na ceste jazdil na bicykli tejto značky. Pierre Bagutte však využíva bicykle Time. Verím však, že to nebude problém," vysvetlil Uboldi.  

Peter Sagan
Organizátori zverejnili trasu Tour: Sagan podpichuje kolegov! Zobraziť článok

Informácia o konkrétnych pretekoch príde v horizonte niekoľkých dní, v hre je aj Saganov štart na budúcoročnom Okolo Slovenska. "Prioritou sezóny budú, okrem OH v Paríži, Petrove štarty na pretekoch Svetového pohára UCI v cross country," dodal Uboldi.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});