Manažér Montrealu: Slafkovský pôjde na farmu, keď sa stane TOTO!

Generálny manažér Montrealu Canadiens Kent Hughes prehovoril o možnosti presunutia slovenského útočníka Juraja Slafkovského na farmu ...

Generálny manažér Montrealu Canadiens Kent Hughes prehovoril o možnosti presunutia slovenského útočníka Juraja Slafkovského na farmu do Lavalu. A povolí Montreal jeho účasť na majstrovstvách sveta do 20 rokov?

Fotogaléria

Juraj Slafkovský dostáva v aktuálnej sezóne viac času na ľade, usadil sa v druhej formácii, napriek tomu jeho produktivita nie je oslnivá. Aj keď v poslednom zápase na ľade Bostonu mal prsty v oboch góloch Montrealu (1+1) pri prehre 2:5. Celkovo nazbieral len päť bodov v 18 zápasoch. Prísni fanúšikovia Montrealu a zámorskí experti očakávali od celkovej jednotky draft viac. Preto často nastoľujú myšlienku jeho presunutia na farmu do Lavalu, kde by hral pravidelne okolo 20 minút na zápas a bol by lídrom tímu. Generálny manažér Montrealu Kent Hughes v rozhovore pre šport.sk priznal, že ideu presunutia Slafkovského na farmu klub nezavrhol a môže sa tak stať. 

V hokejovej Lige majstrov boli fanúšikovia svedkami nevídaného rozhodnutia.
Zbláznil sa? Brutálny atak švédskeho hokejistu: Rozhodcovi zlomil ruku! Zobraziť článok

"Nikdy nič nevylučujem. Keď sa ho rozhodneme poslať na farmu, bude to len preto, že si budeme myslieť, že je to najlepší ďalší krok v jeho rozvoji. Aj tento rok bolo pár hráčov, ktorí boli v kempe naozaj dobrí, ale poslali sme ich na farmu. Povedali sme im, že s tebou by sme možno boli lepší tím, ale ty nie si s nami lepší hráč," vysvetľoval GM Montrealu a jedným dychom prezradil, kedy sa presunutie Slafkovského do Lavalu môže stať skutočnosťou. "Keď niekedy vyhodnotíme, že Jurajovo sebavedomie je nízke alebo čokoľvek iné, môžeme sa na to pozrieť ako na možnosť. Opäť, draftujete 18-ročného hráča, pozerám sa na to, kde bude, keď bude mať 22 či 23 rokov. Keď teda niekedy budeme mať pocit, že poslať ho na farmu z neho spraví lepšieho hráča, keď bude mať 22, tak sa na túto možnosť pozrieme. Doteraz sme to však neurobili."

Už zhruba o mesiac odštartujú majstrovstvá sveta do 20 rokov vo Švédsku a Slovensku by útočník kalibru Slafkovského nesmierne pomohol. Napokon, bol kľúčovým hráčom na ceste k historickému bronzu na olympiáde v Pekingu, kde sa stal najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom turnaja. Je reálne, že ho Montreal na MS20 uvoľní?

Český brankár Dan Vladař a slovenský útočník Martin Pospíšil.
Pospíšilovi neuznali gól, Ružička sa nezmestil do zostavy Zobraziť článok

"Znova, je to niečo, čo prehodnotíme, keď na to príde čas. Viem, že ľudia v Kanade veria, že každý hráč by mal mať šancu hrať na juniorskom šampionáte, pretože to môže naštartovať jeho kariéru. Ale je to týždeň hokeja. Nemyslím si, že existuje hocijaký týždeň, ktorý z vás spraví hokejistu. Je to celoživotná práca. Prehodnotíme to, keď na to príde čas," vysvetľoval Kent Hughes. "Ak budeme mať z hocijakého dôvodu pocit, že v tom čase mu bude chýbať sebavedomie a účasť na šampionáte môže byť dobrá príležitosť, ako mu v tom pomôcť, tak sa na tú možnosť pozrieme," dodal a je zrejmé, že definitíva o (ne)účasti Slafkovského na juniorských MS ešte nepadla.

{{ poll.title }}

{{ question.text }}
  • {{ displayedQuestions > 1 ? 'Stránka' : 'Otázka' }} {{ currentPage }}/{{ totalPages }}
{{ question.text }}
{{ answer.text }}
{{ displayPercent ? Number(answer.percent).toFixed(2) + '%' : answer.votes }}
Hlasovalo: {{ poll.votes }}
Vyhodnotenie
Úspešnosť
{{ succeeded.percent }}%
Počet správnych odpovedí
{{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}
Ďakujeme za vyplnenie dotazníka.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});