Mbappe prekonal Messiho i Ronalda! Thierry Henry: Je naozaj ako z iného sveta!

Francúzsky futbalista Kylian Mbappe dosiahol 300 gólov v kariére skôr ako Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Jeho krajania Thierry Henry ...
  • 6Galéria
  • Zdroj: koláž ŠČ (foto: NORTHFOTO)

Francúzsky futbalista Kylian Mbappe dosiahol 300 gólov v kariére skôr ako Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Jeho krajania Thierry Henry a Jean-Pierre Papin uznali jeho kvality a veria, že to najlepšie má ešte pred sebou.

Fotogaléria

Mbappe dosiahol tento míľnik cez víkend, keď vo veku 24 rokov a 333 dní hetrikom prispel k triumfu Francúzov nad Gibraltárom v B-skupine 14:0. Mužstvo Didiera Deschampsa vytvorilo nový rekord európskej kvalifikácie. Messi aj Ronaldo, boli v čase dosiahnutia tejto méty starší.

Logo ME 2024.
Nemci zverejnili dôležitý dátum pre Slovákov: Kedy si budete môcť kúpiť lístky na EURO? Zobraziť článok

 

"To, čo tento chlapec predvádza, je naozaj ako z iného sveta. Je to jednoducho neuveriteľné," povedal Henry podľa agentúry AP. Bývalý útočník trénuje francúzsku reprezentáciu do 21 rokov.

Severi Lahtinen (24), útočník Liptovského Mikuláša.
Potvrdené! Liptovský Mikuláš podpísal zmluvu s odsúdeným hokejistom: Čo hovorí na jeho minulosť tréner? Zobraziť článok

S "Les Bleus" triumfoval na MS 1998 a míľnik 300 gólov dosiahol až vo veku 30 rokov. "Je to strelec, no rozdáva aj asistencie, vie robiť všetko. Samozrejme, stále je tu priestor na zlepšenie," skonštatoval Henry. Mbappe uviedol pre televíznu stanicu TF1, že chce streliť ešte oveľa viac gólov: "Viem, kam sa chcem dostať. Vždy som sa chcel zapísať do histórie svojho športu."
 

Komentátor Matúš Lukáč
Komentátor Matúš Lukáč šokoval fanúšikov: TAKÉTO podmienky boli v Bosne Zobraziť článok

Papin, držiteľ Zlatej lopty z roku 1991 si myslí, že hráč Paríža Saint-Germain má ešte veľa priestoru na zlepšenie: "Keď nemáte ešte ani 25 rokov a strelili ste 300 gólov, to najlepšie vás ešte len čaká. Takáto presnosť a pravidelnosť je vzácna, takmer jedinečná. Je to niekto, kto, ak nebude zranený, môže dokázať streliť 45 až 55 gólov každý rok, a to aj v nasledujúcich sezónach," dodal pre denník L'Equipe.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});