Útočník Popradu Tomáš Záborský je späť na scéne: Víťazný návrat po otrase mozgu!

Dobrá správa! Do zostavy hokejového Popradu sa po dlhých piatich týždňoch vrátil útočník Tomáš Záborský (36). Bývalý reprezentant utrpel ...
  • Zdroj: TASR

Dobrá správa! Do zostavy hokejového Popradu sa po dlhých piatich týždňoch vrátil útočník Tomáš Záborský (36). Bývalý reprezentant utrpel 13. októbra na ľade Slovana otras mozgu, ale už je opäť v poriadku. Denníku Nový Čas prezradil, že v piatkovom súboji proti Liptákom (2:1 pp) sa cítil dobre, ale v závere súboja už cítil po dlhšej hernej pauze únavu.

FOTOGALÉRIA: Tomáš Záborský je späť na scéne

Bývalý hokejový reprezentant utrpel nepríjemné zranenie na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu v polovici októbra, a to šesť minút pred koncom duelu za rozhodnutého stavu 6:2 pre belasých. Domáci útočník Alex Výhonský a obranca Popradu Ben Betker sa rozhodli zhodiť rukavice a rozdať si to. Následne sa strhla šarvátka aj medzi ďalšími hráčmi, kde už bol aj Popradčan Tomáš Záborský, ktorého najskôr postrčil slovanista Samuel Petráš a následne ho zozadu za krk chytil zadák domácich Shawn Lalonde.

Opora Popradu stratila rovnováhu a po naťahovačkách s Petrášom dopadla na ľad rovno hlavou, kde ju následne ratovali záchranári. „Utrpel som otras mozgu a zhruba na polhodinu som mal aj výpadok pamäte,“ povedal pre náš denník po zranení Záborský, ktorý posledné týždne intenzívne rehabilitoval, aby sa vrátil do súťažného kolotoča.

Slovenský hokejista František Dej (vľavo) v súboji o puk.
Horor! Dej skončil v nemocnici s otrasom mozgu: Príde o majstrovstvá sveta? Zobraziť článok

„Návrat trval trošku dlhšie, ako som možno aj ja očakával, ale nechcel som nič uponáhľať. Dôležité je to, že som späť, pretože hokej mi naozaj chýbal. Nehral som päť týždňov, to sa mi nestalo už niekoľko rokov,“ pokračoval pre Nový Čas ofenzívny líder Popradu, ktorý si na seba obliekol dres Kamzíkov v piatkovom víťaznom súboji proti Liptákom. „Musím povedať, že som sa na ľade cítil vcelku dobre. Ale v závere súboja som už cítil únavu. Verím, že každým zápasom to bude lepšie,“ dodal Záborský.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});