Petra Vlhová nemusí nič ľutovať: Pod Matterhornom to bola fraška

Pre silný vietor zrušili aj nedeľňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom stredisku Zermatt.
  • Zdroj: SITA/AP

Pre silný vietor zrušili aj nedeľňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom stredisku Zermatt.

FOTOGALÉRIA: Petra Vlhová

Organizátori najprv posunuli jeho štart z 11.45 h na 12.00, no štvrťhodinu pred začiatkom ho pre nepriazeň počasia úplne zrušili.

Na podujatí pod Matterhornom sa tak uskutočnil iba jeden tréning, ďalšie dva ako aj oboje preteky museli odrieknuť. V tom istom stredisku zrušili uplynulý víkend pre nepriaznivé počasie taktiež oba zjazdy mužov.

"Pretekárska jury sa rozhodla zrušiť dnešný zjazd pre silné poryvy vetra," uviedla Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) na sociálnych sieťach.

Veľkolepo naplánované ľadovcové podujatie so štartom vo Švajčiarsku a cieľom v talianskej Cervine sa tak nekonalo druhý rok za sebou a organizátori museli zrušiť všetkých osem súťaží. Znamená to veľký škrt cez rozpočet pre FIS, ktorá chcela organizovať podujatie pod Matterhornom na jeseň, no tá je v Európe veľmi premenlivá. V tejto sezóne už zrušili pre vrtochy počasia mužské podujatia v Söldene i Zermatte a konal sa iba slalom v Gurgli. Ženy absolvovali tri z piatich pretekov.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nemala v Zermatte štartovať. Po úvodných troch podujatiach sa najbližšie predstaví v americkom Killingtone.

Juraj Slafkovský oslavuje gól so spoluhráčmi.
Slafkovský zažil prvý dvojbodový zápas, Pospíšil hviezdou Calgary Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});