Aktivisti narušili program Svetového pohára: Poriadne vytočili nórskeho lyžiara

Vyvrcholenie úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov narušili klimatickí aktivisti. Prenikli do cieľového priestoru ...
  • Zdroj: TASR/AP

Vyvrcholenie úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov narušili klimatickí aktivisti. Prenikli do cieľového priestoru a pošpinili ho oranžovou farbou.

Bezpečnostná služba aktivistov spacifikovala a vyviedla, najlepšia pätica slalomárov po 1. kole si však na svoju druhú jazdu musela počkať zhruba 10 minút.

Prítomní diváci nemali pre aktivistov pochopenie a ich činy sprevádzali bučaním. Incident výrazne nahneval aj Henrika Kristoffersena, ktorý v konečnom poradí obsadil 7. miesto. Nórsky lyžiar sa pokúsil dostať k aktivistom a usporiadatelia pretekov ho museli upokojovať.
 

Souček dokázal, že je veľký bojovník.
Hororové zranenie českého kapitána: Souček musel byť dvakrát ošetrovaný Zobraziť článok

Klimatickí aktivisti z hnutia Posledná generácia na seba upozornili už v októbri počas 1. kola Svetového pohára v Söldene. Traja z nich zablokovali jedinú prístupovú cestu na ľadovec. Podľa agentúry AP protestovali proti vládnym dotáciám na fosílne palivá.
 

Hokejista Slovana Émile Poirier.
Šok pre fanúšikov Slovana v Košiciach: TOTO ich vytočilo Zobraziť článok

Incident a zdržanie na štarte nemalo vplyv na výkon najlepšieho jazdca po 1. kole Manuela Fellera, ktorý zvíťazil o 23 stotín sekundy pred rakúskym krajanom Marcom Schwarzom. Tretí skončil ďalší Rakúšan Michael Matt s mankom 1,05 s.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});