Uvidíme Weissa ml. v repre? Ex-reprezentant prehovoril: Tromfy v rukách má tento muž

Progres v hre slovenského tímu, ale aj slabšia forma očakávaných favoritov sa podľa bývalého slovenského reprezentanta Stanislava Šestáka ...
  • Zdroj: TASR

Progres v hre slovenského tímu, ale aj slabšia forma očakávaných favoritov sa podľa bývalého slovenského reprezentanta Stanislava Šestáka (40) podpísali pod postup SR na ME 2024.

FOTOGALÉRIA: Slovensko - Island

Priznal, že "slovenskú" J-skupinu považoval od začiatku za vyrovnanú, ale zároveň prijateľnú z hľadiska postupových ambícií slovenského tímu. Pred štvrtkovým zápasom s Islandom (4:2), v ktorom Slováci spravili rozhodujúci krok k postupu, dôveroval zverencom Francesca Calzonu: "Veril som, že mužstvo má svoju kvalitu. Hnal ho plný štadión a dúfal som, že to zvládne."

Slováci potrebovali na istotu druhého miesta v tabuľke J-skupiny za Portugalskom získať aspoň bod z novembrového dvojzápasu proti Islandu a Bosne a Hercegovine. Z postupu sa chceli radovať pred domácim publikom, no nezačali ideálne, keďže od 17. minúty prehrávali 0:1. "Stalo sa presne to, čo som vravel už pred zápasom - aby sme si nenechali streliť gól, ktorý by nám to spravil ťažším. Dá sa však povedať, že to bola jediná šanca Islandu a zápas sme kontrolovali," pripomenul Šesták.

Slovenskí reprezentanti otočili skóre ešte v prvom polčase a v druhom zvýšili svoj náskok už na 4:1. V euforickej atmosfére pred vyše 21-tisíc divákmi dokonali svoj tretí postup na ME za sebou. V októbri 2022, keď sa konal žreb kvalifikačných skupín, nemali ideálne vyhliadky, keďže boli nasadení až do 5. výkonnostného koša. V skupine s favorizovaným (a doteraz suverénnym) Portugalskom sa mali podľa "papierových" predpokladov popasovať o druhé postupové miesto.

Komentátori RTVS Marcel Merčiak a Ľuboš Hlavena.
Bože, to je blázon! Marcel Merčiak totálne zotrel Hlavenu Zobraziť článok

Napokon preskočili Bosnu a Hercegovinu, Island i Luxembursko a nezaváhali ani s outsiderom skupiny Lichtenštajnskom. "Túto skupinu som považoval za vyrovnanú, ale zároveň aj prijateľnú pre nás. Išli sme do nej z 5. výkonnostného koša. Boli na to dôvody, pre ktoré sme sa dostali do takéhoto koša. Napokon sa objavilo viacero faktorov, ktoré sa podpísali pod to, že sme postúpili. Slovenský tím spravil veľký progres. Favorizovanejšie tímy Bosny a Islandu strácali body, no zároveň treba pripomenúť, že o postup bojovali hráči Luxemburska. S tým som vôbec nepočítal. Keby zvládli zápas s nami, v ktorom boli asi aj lepší, mohlo to vyzerať inak a zrejme by boli postupujúci oni. Chvalabohu za to, že sme postúpili a za to, že favorizovanejšie tímy neboli v tejto kvalifikácii v najlepšej fazóne. To sme my využili," povedal Šesták.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});