Tragická smrť Adama Johnsona má dohru: Polícia zadržala bývalého hráča Spišskej Novej Vsi!

Polícia v Anglicku zadržala jedného muža pre podozrenie zo zabitia v prípade úmrtia amerického hokejistu Adam Johnsona.
  • Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Polícia v Anglicku zadržala jedného muža pre podozrenie zo zabitia v prípade úmrtia amerického hokejistu Adam Johnsona.

FOTOGALÉRIA: Matt Petgrave a Adam Johnson

Meno muža nezverejnili, no je známe, že hráč Nottinghamu Panthers zomrel po zásahu korčuľou do krku od Matta Petgravea z tímu Sheffield Steelers.

"Naše vyšetrovanie sa začalo ihneď po tragédii. Odvtedy intenzívne zbierame informácie, ktoré majú vysvetliť, ako mohol Adam prísť o život za takýchto bezprecedentných okolností," zverejnil podľa AP Becs Horsfall, vedúci detektív polície v grófstve South Yorkshire.

Johnson zomrel na následky zranenia, ktoré utrpel počas zápasu britského Challenge Cupu 28. októbra. V minulosti odohral aj 13 zápasov v NHL za Pittsburgh Penguins. Petgrave pôsobil v sezóne 2021/22 v HK Spišská Nová Ves, za ktorú odohral 34 zápasov a nazbieral 29 bodov (9+20). V Sheffielde je druhú sezónu.

Ak by si Petgrave vypočul verdikt vinný, nebol by to v hokeji precedens. Za zabitie už odsúdili v Taliansku Giacinta Boniho, ktorý 14. januára 1992 udrel na ľade do hrude Mirana Schrota, ktorý následne zomrel na zástavu srdca. Boni vinu priznal.

Za činy na ľade odsúdili aj dvoch hráčov NHL. V roku 2000 dostal Marty McSorley trest na 18 mesiacov podmienečne za útok smrtiacou zbraňou po údere hokejkou na hlavu Donalda Brasheara. V roku 2004 sa Todd Bertuzzi priznal k napadnutiu, keď na ľade zozadu schmatol a udrel Stevea Moorea. Prijal trest 80 hodín verejnoprospešných prác.

Hokejisti Humenného sú po štyroch kolách bez bodu.
Humennému má so záchranou pomôcť bývalý hráč Zvolena: Kde nie je veľa práce? Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});