Debut ako z rozprávky: 16-ročná Jamrichová s najväčším kariérnym úspechom

 Slovenské tenistky vedú v dueli o účasť vo svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej nad Argentínou 2:1.

Slovenské tenistky vedú v dueli o účasť vo svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej nad Argentínou 2:1.

Fotogaléria

O druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala debutantka Renáta Jamrichová, ktorá po výbornom výkone zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú 6:1, 6:4.

Šestnásťročná Jamrichová v úvodnej sobotňajšej dvojhre nahradila pôvodne nominovanú Annu Karolínu Schmiedlovú a v premiére v prestížnej tímovej súťaži si počínala ako skúsená harcovníčka.

V prvom sete proti súperke, ktorá je vo svetovom rebríčku WTA o 532 miest vyššie, na dvorci dominovala. Skvele podávala i returnovala a nerobila takmer žiadne nevynútené chyby, jej údery mali ideálnu dĺžku.

Osudom ťažko skúšaná Broňa
Namiesto radostí mladej mamičky bojuje s rakovinou: Komunita bojovníkov sa spojila pre dobrú vec! Zobraziť článok

V druhom sete za stavu 1:1 Jamrichová po tretí raz v zápase zobrala Podoroskej podanie. Podoroská vzápätí kontrovala rebrejkom a otočila na 3:2, no koncovka patrila talentovanej Slovenke. Za stavu 4:4 Jamrichová po skvele rozohranej výmene Argentínčanku brejkla a v desiatom geme premenila hneď prvý mečbal.

Jamrichová sa dozvedela v piatok večer, že nastúpi namiesto Schmiedlovej. "Ťažšie sa mi zaspávalo a dnes ráno som cítila nervozitu. Baby ma však veľmi podporili, že o nič nejde, aby som si zápas užila.

Trochu sa mi triasli ruky, ale rýchlo to zo mňa opadlo. Cítila som údery a servis, verila som si v dlhých výmenách. Snažila som sa jej to hrať viac do bekhendu," uviedla po zisku cenného skalpu.

Petra Vlhová oslavuje výhru v Levi.
Je to tam! Vlhová suverénne ovládla slalom v Levi Zobraziť článok

Jamrichová má tímové súťaže v obľube. "Vždy ma bavili, pretože nehrám iba za seba, ale za celé Slovensko a za vlasť. Ja som hrdá Slovenka. Teší ma, že som ukázala, že viem hrať dobrý tenis.

Pred zápasom sa mi tlačili slzy do oči, no snažila som sa to zamaskovať. Je to jedno z mojich najväčších víťazstiev v kariére. V dôležitých momentoch som cítila podporu celého tímu."

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje so sobíkom na pódiu triumf.
Dojemné gesto od Vlhovej: TAKTO pomenovala svojho víťazného soba Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});