Slafkovský skončil po tvrdom údere na ľade, pomstil ho spoluhráč: Černák bodoval

Slovenský hokejista Erik Černák (26) prispel v noci na stredu v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu Tampy Bay na ľade Montrealu 5:3.
  • Zdroj: SITA/AP

V prvom útoku Canadiens sa predstavil Juraj Slafkovský, ale nebodoval. Bodovo naprázdno vyšli aj Adam Ružička a Martin Pospíšil, ktorí sa tešili z triumfu Calgary nad Nashvillom 4:2. Dvaja Slováci si zahrali v jednom tíme profiligy prvýkrát od apríla 2022.

Tampa položila základ triumfu už v prvej tretine, ktorú vyhrala jasne 4:0. Nick Paul sa na úspechu Lightning podieľal dvomi gólmi, Nikita Kučerov mal gól a asistenciu. Brankár Matt Tomkins predviedol 22 úspešných zákrokov a tešil sa z prvého víťazstva v kariére v NHL. Černák nastúpil v prvej obrannej dvojici "bleskov", asistoval pri góle Michaela Eyssimonta na 4:0. Odohral 19:27 minút, rozdal dva bodyčeky a pripísal si aj plusový bod. Bodoval v treťom zápase z uplynulých štyroch. Slafkovský počas 16:16 min na ľade vyslal na súperovu bránku jednu strelu, inkasoval dve trestné minúty, zaznamenal jeden hit a mínusku.

Xhekaj pomstil tvrdý úder na Slafkovského!

Calgary otočilo duel s Nashvillom, v ktorom prehrávalo po prvej tretine 0:2 a na začiatku tretej časti 1:2. Ružička, ktorý pre zranenia ramena vynechal predošlé štyri zápasy, sa vrátil do zostavy Flames a ako center štvrtého útoku odohral 11:33 minúty. Odsedel si dve trestné minúty za podrazenie a pripísal mínusový bod. Pospíšil nastúpil na krídle tretej formácie, počas 12:29 min ohrozil súperovho brankára štyrmi strelami a rozdal dva hity. Poslednými dvoma Slovákmi, ktorí nastúpili v drese jedného tímu NHL v stretnutí základnej časti, boli Andrej Sekera a Marián Studenič. Spoločne si zahrali za Dallas 18. apríla 2022.

Carolina zdolala Buffalo 3:2 po predĺžení. Slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý prišiel k Hurricanes na skúšku, zatiaľ iba trénuje s tímom a nebol na zápasovej súpiske. Medzi žŕdkami sa predstavil Fín Antti Raanta, náhradníkom bol Piotr Kočetkov.

NHL - výsledky:

Montreal - Tampa Bay 3:5

Góly: 47. Suzuki (Caufield, Monahan), 48. Pezzetta (Evans, Guhle), 60. Dvorak (Harris, J. Barron) – 1. Kučerov (Hagel, Point), 8. Paul (Stamkos, Hedman), 10. Barré-Boulet (Hagel, Sergačov), 14. Eyssimont (Hedman, Černák), 58. Paul (Kučerov, Stamkos) /ČERNÁK za hostí 0+1/

Carolina - Buffalo 3:2 pp

Góly: 13. DeAngelo, 48. Skjei (S. Aho II, Orlov), 62. Nečas (S. Aho II, Skjei) – 24. Tuch, 50. Dahlin (T. Thompson, Mittelstadt)

New York Rangers - Detroit 5:3

Góly: 2. Trocheck (E. Gustafsson), 28. Kreider (E. Gustafsson, Panarin), 29. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 32. Panarin (Lafreniere), 35. Cuylle (Z. Jones, Schneider) – 48. Rasmussen (Chiarot, Petry), 49. Kostin (Chiarot, Fischer), 54. Copp (Compher, Husso)

New York Islanders - Minnesota 2:4

Góly: 11. Dobson (Cizikas, Clutterbuck), 29. Wahlstrom (Engvall, S. Aho I) – 1. Maroon (Eriksson Ek, Middleton), 33. Lettieri (Boldy, Faber), 47. Kaprizov (Zuccarello, M. Johansson), 48. Eriksson Ek (Maroon)

St. Louis - Winnipeg 2:5

Góly: 17. Thomas (Tucker, Kapanen), 49. B. Schenn (Krug, Faulk) – 9. Scheifele (Iafallo, Connor), 17. Pionk (Scheifele, Iafallo), 25. Connor (Morrissey, Iafallo), 42. Connor (Scheifele, Iafallo), 58. Perfetti (Morrissey)

Calgary - Nashville 4:2

Góly: 36. Dubé (Zadorov, DeSimone), 45. Hanifin (Šarangovič, C. Tanev), 47. Coleman (Kadri, Weegar), 59. Kadri (Šarangovič, Zary) – 5. McCarron (Foudy, Del Gaizo), 15. Sherwood (Evangelista, Novak)

Arizona - Seattle 4:3 pp a sn

Góly: 7. Maccelli (Bjugstad, Dermott), 24. Hayton (Keller, Schmaltz), 42. Keller (Schmaltz, Durzi), rozh. náj. Bjugstad – 1. Tolvanen (Gourde, Oleksiak), 25. Schultz (Beniers, Eberle), 42. Schwartz (Beniers, Tolvanen)

Colorado - New Jersey 6:3

Góly: 16. Rantanen (Makar, MacKinnon), 23. Colton (Wood), 32. Wood (Ničuškin, Makar), 48. R. Johansen, 50. MacKinnon (Rantanen, Makar), 59. Rantanen – 4. Toffoli (Marino), 32. Meier (Bratt, Hamilton), 36. Hamilton (Toffoli, Palát)

Anaheim - Pittsburgh 0:2

Góly: 13. Zohorna (Eller, E. Karlsson), 60. Crosby (Guentzel, Letang)

San Jose - Philadelphia 2:1

Góly: 2. Duclair (Labanc, Granlund), 37. Eklund (Duclair) – 39. Farabee (Sanheim, Laughton)