Zmeny v tíme pred Nemeckým pohárom: Pribudli ďalší dvaja nováčikovia

Trénerský štáb na čele s Craigom Ramsaym a generálny manažér Miroslav Šatan privítali na pondelňajšom zraze všetkých 23 hokejových ...

Trénerský štáb na čele s Craigom Ramsaym a generálny manažér Miroslav Šatan privítali na pondelňajšom zraze všetkých 23 hokejových reprezentantov.

Fotogaléria

Slovákov čaká od štvrtka tradičný turnaj Nemecký pohár, do dejiska turnaja sa vyberú v stredu ráno. V Landshute sa predstavia aj so štyrmi nováčikmi – útočníkmi Matejom Kašlíkom, Andrejom Kukučom a Silvestrom Kuskom a obrancom Marekom Korenčíkom.

Na tradičné novembrové podujatie pocestuje jedenásť hráčov zo slovenskej a dvanásť z českej extraligy. Slovenskí reprezentanti sa do súťažného diania zapoja vo štvrtok 9. novembra, v netradičnom čase o 12.30 h nastúpia proti Rakúsku. Po dni voľna, ktorý vyplní ženský program, pokračuje mužská časť turnaja v sobotu 10. novembra. Vplyvom nabitého programu zápasov v jednom dejisku nastúpia aj na druhý duel proti Dánsku netradične dopoludnia, zápas sa začne už o 11.00 h. V záverečnom vystúpení sa stretnú s domácim Nemeckom v nedeľu od 14.30 h.

Zľava Marek Hrivík, Šimon Nemec, Oliver Okuliar, asisitent trénera Andrej Podkonický, tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay.
Ramsay nominoval na Nemecký pohár: Niekoľko mien vypadlo, dvaja nováčikovia Zobraziť článok

V utorok absolvujú slovenskí hokejisti tréning na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Z pôvodnej nominácie vypadli obrancovia Dávid Mudrák a Mário Grman a útočníci Adrián Holešinský a Peter Zuzin. "Mrzí nás každá jedna absencia. Ale snažili sme sa nahradiť zranených hráčov podobnými typmi. Ak si to zoberieme podrobne, tak všetci hráči ktorí ich nahradili, majú v sebe niečo rovnaké. A sú v našom hľadáčiku už dlhšie," povedal asistent trénera Peter Frühauf.

Najskúsenejší hráč vo výbere je 30-ročný obranca Peter Čerešňák, ktorý má na konte 105 reprezentačných štartov. V ofenzíve sa tréneri budú spoliehať aj na prehľad Lukáša Cingela, ktorý sa vracia do národného tímu po štyri a pol roku. Naposledy hral pod vedením trénera Ramsayho v príprave na domáci šampionát v roku 2019. Výbornou formou sa pred tradičným jesenným turnajom môže popýšiť viacero nominovaných hráčov, medzi nimi brankár Matej Tomek (10 zápasov, 91,6-percentná úspešnosť zásahov), či útočník Oliver Okuliar (14 bodov v 13 zápasoch). Tomek vytvorí v Landshute brankárske duo so Samuelom Hlavajom.

Dvadsaťjedenročný útočník Zvolena Kašlík reprezentoval Slovensko na dvoch juniorských svetových šampionátoch. Pod Pustým hradom ho v minulej sezóne výrazne pribrzdilo zranenie s viacmesačnou rekonvalescenciou. "Som veľmi rád, že som dostal pozvánku. Budem sa snažiť pomôcť tímu a predviesť sa v čo najlepšom svetle. Snažil som sa počas leta čo najlepšie pripraviť a pozvánka je odzrkadlením dobrej letnej prípravy," uviedol Kašlík.

Dvadsaťosemročný útočník Kuska pôsobí od tínedžerských čias v Česku. Slovensko zatiaľ nereprezentoval na žiadnom veľkom medzinárodnom podujatí. Do aktuálnej nominácie ho odporučil Róbert Petrovický, asistent trénera v HC Olomouc, kde Kusko pôsobí. Aj Petrovický sa vracia do trénerského štábu Craiga Ramsayho v asistentskej pozícii. Okrem neho budú jeho súčasťou Frühauf a tréner brankárov Ján Lašák.

Martin Pospíšil (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi gól.
Calgary poslalo Pospíšila späť na farmu: Ide iba o papierovú transakciu? Zobraziť článok

Po prvý raz si v reprezentácii zahrá obranca Marek Korenčík. Sezónu začal v Michalovciach, potom ho klub uvoľnil na hosťovanie do Slovana Bratislava. "Mne sa v Dukle nedarilo, povedali mi to známi, moji blízki i tréneri. V Slovane to je úplne o inom, som iný hráč. Som rád za pozvánku do reprezentácie, bol to jeden z cieľov, ktoré som si dal pred sezónou," uviedol 24-ročný obranca.

Slováci triumfovali na Nemeckom pohári naposledy v roku 2016, teraz by chceli uspieť opäť. "Áno, je načase vyhrať tento turnaj. Tím je pozmenený oproti tomu, na čo sme boli zvyknutí, ale sú tam skúsenosti," uzavrel Frühauf.

Nominácia SR na Nemecký pohár:
Brankári:
Samuel Hlavaj (HC Škoda Plzeň), Matej Tomek (HC Litvínov)
Obrancovia: Michal Beňo, Andrej Golian, Marek Korenčík (všetci HC Slovan Bratislava), Peter Čerešňák, Martin Bučko (obaja HC Dynamo Pardubice), František Gajdoš (HK Nitra), Samuel Hain (HKM Zvolen), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec),
Útočníci: Jozef Baláž (HK Dukla Trenčín), Lukáš Cingel (HC Kometa Brno), Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec), Patrik Hrehorčák, Miloš Roman (obaja HC Oceláři Třinec), Matej Kašlík, Juraj Šiška (obaja HKM Zvolen), Andrej Kukuča (HK Poprad), Silvester Kusko (HC Olomouc), Jakub Minárik, Samuel Takáč (obaja HC Slovan Bratislava), Oliver Okuliar (Mountfield Hradec Králové), Matej Paulovič (HC Dynamo Pardubice)

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});