Cenný skalp Žilinčanov: Triumf zariadil dvojgólový Minárik

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 13. kola Niké ligy nad FK Železiarne Podbrezová 2:1 a upevnili si druhé miesto ...
  • Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 13. kola Niké ligy nad FK Železiarne Podbrezová 2:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Na vedúci Slovan Bratislava strácajú štyri body, Podbrezová je piata. Žilinčania nastúpili do zápasu s veľkou chuťou zlomiť negatívnu sériu, keďže Podbrezovú naposledy zdolali ešte v roku 2019. Tento cieľ začali napĺňať už v úvode, keď Minárik v 12. minúte otvoril skóre zápasu.

V nadstavenom čase prvého polčasu Ludhov nevydarený odkop upratal do siete druhým gólom kapitán Minárik. Hostia v 70. minúte znížili, Assinor z ľavej strany našiel Galčíka a bolo 2:1. Hosťom však výborný výkon v druhom polčase na body nestačil.

Niké liga - 13. kolo:

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:0)

Góly: 12. a 45.+1 Minárik - 70. Galčík, ŽK: Paraj, Ďatko (obaja Podbrezová). Rozhodovali: Dohál - Štrbo, Vitko, 1999 divákov.