Slováci s heroickým výkonom v záverečnom skupinovom zápase: Zdolali Francúzsko a postúpili!

Slovenskí reprezentanti v malom futbale vyhrali v záverečnom zápase skupinovej fázy MS nad Francúzskom 2:1 a postúpili do osemfinále. ...
  • Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Slovenskí reprezentanti v malom futbale vyhrali v záverečnom zápase skupinovej fázy MS nad Francúzskom 2:1 a postúpili do osemfinále. Na šampionáte v Spojených arabských emirátoch obsadili v F-skupine prvé miesto, vo vyraďovacej fáze ich čaká Čierna Hora.

Na snímke hráči Slovenska stoja počas hymny.
Slováci tesne neuspeli proti Anglicku: V závere pôjde o postup Zobraziť článok

Slovákov poslal do vedenia v tretej minúte Adam Bombicz, keď si poradil na hranici pokutového územia s dvoma protihráčmi. O vyrovnanie sa postaral sedem minút pred koncom zápasu Giovanni Calandrau, na jeho presný zásah však odpovedal vzápätí Tomáš Mikluš. Slovensko v prvom stretnutí na šampionáte zdolalo Albánsko 2:0, následne podľahlo Anglicku 2:3. Duel s Čiernou Horou ho čaká v stredu o 18.30 SEČ.

Druhé postupové miesto si vybojovali Angličania na úkor Francúzska. Pred tretím kolom skupinovej fázy mali oba tímy zhodne po štyri body, Anglicko získalo jeden za bezgólovú remízu s Albánskom. To vybojovalo jediný bod na turnaji a obsadilo v skupine poslednú štvrtú priečku.

Verešová počas duelu neskrývala emócie.
Tesná prehra Slovákov na MS bola plná emócií: Sledujte zhrozenú reakciu Verešovej! Zobraziť článok

MS v malom futbale - SAE

F-skupina:

SLOVENSKO - Francúzsko 2:1 (1:0)
Góly: 3. Bombicz, 44. Mikluš - 43. Calandrau
Zostava SR: Feriančik - Juhás, Antol, Kis, Javnický, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Repa, Kuhajdík, Bombicz, Böhmer, Jurkemik

Hlasy po zápase /zdroj: malyfutbal.sk/:

Branislav Škorec, tréner SR: „Zápas hodnotím pozitívne, keďže hráči k tomu pristúpili zodpovedne. Som rád, že aj keď sme podľa mňa s Anglickom neodohrali zlý zápas, ale prehrali sme, tak sme teraz dokázali nad Francúzskom zvíťaziť. Záverečných 15 minút bolo náročných. Síce sme inkasovali gól na 1:1, ale po nacvičenej akcii sme išli ihneď znovu do vedenia. Dnes asi celú noc nebudem spať, aby som čo najlepšie naštudoval hru Čiernej Hory a boli sme dobre pripravení."

Erik Feriančik, brankár SR: „Podali sme bojovný výkon. Bol to zrejme môj najlepší výkon v kariére vzhľadom na jeho význam a fakt, že sme na majstrovstvách sveta. V záverečných minútach som veľmi dúfal, že to zvládneme a ukopeme to do úspešného konca. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo."

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});