Montreal prehral po nájazdoch, Slafkovský opäť nebodoval

Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v NHL v noci na utorok na ľade obhajcu titulu Vegas Golden Knights 2:3 po nájazdoch. Slovenský ...

Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v NHL v noci na utorok na ľade obhajcu titulu Vegas Golden Knights 2:3 po nájazdoch. Slovenský útočník Juraj Slafkovský (19) sa do kanadského bodovania nezapísal.

FOTOGALÉRIA: Juraj Slafkovský

Z víťazstva sa netešil ani obranca Erik Černák, Tampa Bay Lightning podľahla doma Seattlu Kraken 3:4 po predĺžení.

Jaromír Jágr.
Jágr sa poriadne vytočil: Fanúšikom posiela tvrdý odkaz! Zobraziť článok

Úradujúci šampióni si držia najlepšiu bilanciu v súťaži, z desiatich duelov majú deväť triumfov. Montreal hral tretíkrát za sebou dlhšie ako 60 minút a do tretice sa mu nepodarilo uspieť. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Shea Theodore, Slafkovský nastúpil v druhej útočnej formácii, na bránku nevystrelil a zaznamenal jeden mínusový bod.

Zľava Peter Cehlárik a Marek Hrivík počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.
Tréner Hrivíka a Cehlárika trpí nevyliečiteľnou chorobou: Moja kariéra skončí skôr! Zobraziť článok

Černák odohral 23:08 min, čo je jeho sezónne maximum. "Blesky" prehrali proti Seattlu vôbec prvýkrát v histórii. Duel rozhodol v 63. minúte v presilovke Jared McCann.

Výsledky:

Boston - Florida 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 24. Marchand (DeBrusk, Coyle), 48. McAvoy (Pastrňák, Zacha), 64. Zacha – 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 16. Reinhart (Barkov).

Philadelphia - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Tippett (Couturier), 19. Hathaway (Deslauriers, Laughton) – 4. Noesen (Svečnikov, Orlov), 30. Bunting (Noesen), 57. Teräväinen (Bunting, Kotkaniemi).

Pittsburgh - Anaheim 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 3. E. Karlsson (Malkin, R. Smith), 40. Malkin (E. Karlsson, Crosby), 42. Zohorna (D. O'Connor, Eller) – 9. Silfverberg (Max Jones, Mintjukov), 32. Vatrano (Fowler, McTavish), 44. McTavish (R. Strome, Mintjukov), 60. McTavish (Henrique).

Tampa Bay - Seattle 3:4pp (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 14. Jeannot (H. Fleury, D. Raddysh), 24. Barré-Boulet (Hagel, Jeannot), 55. Hagel (Cirelli, Barré-Boulet) – 13. Dumoulin (Schultz, Schwartz), 14. Gourde (Yamamoto), 16. Yamamoto (Schwartz, Tolvanen), 63. McCann (Dunn, Bjorkstrand).

NY Islanders - Detroit 3:4pp (0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)

Góly: 39. Cizikas (Horvat), 42. Dobson (Engvall), 56. Horvat (Barzal, Dobson) – 48. Sprong (Rasmussen, Walman), 50. Walman (Seider, Raymond), 52. Compher (Seider, Copp), 62. Raymond (Compher).

Winnipeg - NY Rangers 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 20. D. Gustafsson (Perfetti), 46. Ehlers (Perfetti, Scheifele) – 19. Panarin (Trouba, K. Miller), 54. Kreider (Fox, Panarin), 65. Zibanejad (Panarin, K. Miller).

Dallas - Columbus 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly: 1. Harley (J. Robertson, Hintz), 26. Hintz (J. Robertson, Lundkvist), 43. Duchene (R. Suter, Marchment), 53. Dadonov (W. Johnston, Benn), 57. W. Johnston (Dadonov, Benn) – 5. Voronkov (Sillinger, K. Johnson), 14. Severson (Fantilli, Werenski), 58. Kuraly (Provorov, Olivier).

Arizona - Chicago 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

Góly: 3. Carcone (L. Cooley, Durzi), 14. J. Brown (McBain, Kerfoot), 16. Carcone (Crouse, Bjugstad), 25. Carcone (Boyd), 27. McBain (Kerfoot, O'Brien), 32. Durzi (Carcone, Boyd), 36. O'Brien (McBain, Maccelli), 51. McBain (Kerfoot) – 1. Bedard (Korchinski, S. Jones).

Vegas - Montreal 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Cotter (W. Karlsson, Pietrangelo), 39. W. Carrier (Stephenson, Eichel), rozh. náj. Theodore – 26. Monahan, 56. Suzuki (Harvey-Pinard, Caufield).