Hrôza priamo na ihrisku: Ex-reprezentat skolaboval, previezli ho do nemocnice

Holandský futbalista Bas Dost (34) skolaboval v nedeľňajšom zápase 10. kola Eredivisie medzi AZ Alkmaar a NEC Nijmegen.
  • Zdroj: Northfoto

Holandský futbalista Bas Dost (34) skolaboval v nedeľňajšom zápase 10. kola Eredivisie medzi AZ Alkmaar a NEC Nijmegen.

Tridsaťštyriročného útočníka hostí museli lekári ošetriť priamo na ihrisku, no hráč bol pri vedomí, keď ho z trávnika odnášali na nosidlách. Zápas nedohrali, Nijmegen viedol tesne pred koncom 2:1.

Na záberoch bolo vidieť, ako záchranári vstupujú na ihrisko s defibrilátorom, ale nie je jasné, či bol použitý. Dosta previezli do miestnej nemocnice. Klub z Nijmegenu neskôr na sociálnej sieti X (predtým Twitter) zverejnil hráčovo vyhlásenie: "Mám sa dobre. Pomoc, ktorú som dostal na ihrisku, bola fantastická. Teraz som v nemocnici a cítim sa lepšie. Ďakujem za všetkým podporu." Nie je jasné, či výsledok bude platiť ako konečný. Dost sa v 11. minúte strelecky presadil, keď poslal hostí do vedenia.

Spočiatku nebolo známe, čo presne sa Dostovi stalo. Spadol v strede ihriska a potom sa pred neho postavili hráči. Podľa periodika De Gelderlander hráč už sedel, keď do šatne prišiel jeho otec. Jeho bývalé kluby Eintracht Frankfurt a VfL Wolfsburg zaželali Dostovi skoré uzdravenie. "Rodina Eintrachtu na teba myslí a želá ti úplné uzdravenie," uvádza sa vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

Na autobus futbalistov Lyonu zaútočili kameňmi a zranili trénera Fabia Grossa.
Zápas francúzskej ligy zrušený po útoku fanúšikov: Do autobusu hádzali kamene! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});