Smútok v tábore anglického giganta: Predseda klubu († 78) prehral boj s rakovinou

Vo veku 78 rokov zomrel Bill Kenwright, predseda futbalového Evertonu.
  • Zdroj: iStock

Vo veku 78 rokov zomrel Bill Kenwright, predseda futbalového Evertonu.

Anglický klub potvrdil informáciu v utorok. Kenwright bojoval s rakovinou pečene a v auguste podstúpil operáciu, pri ktorej mu odstránili nádor.

Funkcionár bol v klube viac ako tri dekády, predsedom sa stal v roku 2004. "Futbalový klub Everton smúti po smrti predsedu Billa Kenwrighta, ktorý skonal predošlú noc vo veku 78 rokov v kruhu svojej rodiny a blízkych. Klub stratil predsedu, lídra, priateľa a inšpiráciu. Myšlienky a modlitby všetkých v Evertone sú s jeho partnerkou Jenny Seagroveovou a dcérou Lucy Kenwrightovou, vnúčatami a všetkými, ktorí ho poznali a mali radi," citovala z oficiálneho vyhlásenia klubu agentúra DPA.

Kenwrightovi odstránili v auguste nádor a Everton v októbri informoval, že zákrok bol úspešný. Neskôr však vysvitlo, že po operácii nastali komplikácie, ktoré si vyžiadali dlhší pobyt na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Pred vstupom do klubu v roku 1989 pôsobil ako divadelný a filmový producent. Po dekáde odkúpil väčšinový, 68-percentný podiel a stal sa zástupcom predsedu Sira Phillipa Cartera. V roku 2022 odkúpil majoritný podiel podnikateľ Farhad Moshiri, ktorý v septembri súhlasil s jeho predajom americkému investičnému fondu 777 Partners. Ten by sa mal dokončiť do konca roka 2023.

Mosiri požiadal v júni Kenwrighta, aby zotrval na svojom poste a pomohol klubu v prechodnom období. Po oznámení predaja 94-percentého podielu novým vlastníkom sa predseda dostal pod tlak a kritiku zo strany fanúšikov.

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom dueli A-skupiny Ligy majstrov na pôde Galatasarayu Istanbul 3:1.
Bayern natiahol rekordnú sériu bez prehry, Inter zvíťazil vďaka penalte Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});