Smutná správa spoza rieky Morava: Zomrel významný športový funkcionár

Vo veku 80 rokov zomrel bývalý dlhoročný riaditeľ Českého atletického zväzu František Fojt. Zväz to oznámil na svojom webe.
  • Zdroj: acs

Vo veku 80 rokov zomrel bývalý dlhoročný riaditeľ Českého atletického zväzu František Fojt. Zväz to oznámil na svojom webe.

Fojt zasvätil atletike celý život. Pretekal ako prekážkar, potom pôsobil ako pedagóg, tréner a funkcionár. V 80. rokoch minulého storočia bol trénerom šprintérskej a prekážkarskej reprezentácie a neskôr ústredným trénerom.

Vo vedení atletického zväzu vystriedal funkcie podpredsedu, športového riaditeľa a riaditeľa, ktorým bol od roku 1992 do roku 2015. Bol autorom niekoľkých učebných textov s atletickou tematikou. V roku 2009 ho medzinárodná atletická federácia ocenila veteránskym ocenením IAAF.

"Mal som to šťastie prežiť s Františkom veľký kus svojho atletického života. Atletiku miloval a vždy sa snažil jej pomáhať. Jeho odchod je bolestnou stratou, ale spoločné atletické zážitky i pokora ku všetkému, čo pre československú a českú atletiku vykonal, zostanú," uviedol predseda atletického zväzu Libor Varhaník.

(ilustračné foto)
Futbalový svet smúti: Zomrela obrovská legenda († 86) Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});