Ďalšia kontroverzia v Premier League: Malo ísť skutočne o penaltu?

Súčasťou 9. kola anglickej Premier League bolo aj derby medzi domácim Liverpoolom a Evertonom. Skóre zápasu sa otváralo až v 76. minúte, ...
  • Zdroj: Northfoto

Súčasťou 9. kola anglickej Premier League bolo aj derby medzi domácim Liverpoolom a Evertonom. Skóre zápasu sa otváralo až v 76. minúte, keď kontroverzné rozhodnutie o pokutovom kope využil Mohamed Salah (31).

Otvárací gól egyptskej hviezdy prišiel po tom, ako systém VAR v 76. minúte duelu rozhodol, že hosťujúci obranca Michael Keane (30) zahral rukou.

Hlavný rozhodca stretnutia Craig Pawson sa po situácii netváril presvedčivo a pokutový kop nariadil až po kontrole videozáznamu. To sa však hráčom Evertonu vôbec nepáčilo.

Egyptský útočník v úplnom závere zápasu druhým gólom spečatil víťazstvo Liverpoolu 2:0.