Dubovská o bývalom trénerovi Vlhovej: Kvôli jeho povesti som mala obavu

Slalomárka Martina Dubovská (31) je zo spolupráce s trénerom Liviom Magonim nadšená. Česká lyžiarka mala kvôli jeho kontroverznej povesti ...
  • Zdroj: instagram/martinadubovska

Slalomárka Martina Dubovská (31) je zo spolupráce s trénerom Liviom Magonim nadšená. Česká lyžiarka mala kvôli jeho kontroverznej povesti trochu obavy, no zatiaľ ju príjemne prekvapuje.

FOTOGALÉRIA: Martina Dubovská

V rozhovore s novinármi si pochvaľovala, ako sa jej nový kouč o všetko stará a ako jej dodáva sebavedomie. Sezónu Dubovská začne zhruba o mesiac v obľúbenom fínskom Levi.

Magoni v minulosti viedol úspešné lyžiarky, ako sú Slovenka Petra Vlhová či Slovinka Tina Mazeová. Vlhová pod ním trénovala tri roky a ukončila spoluprácu krátko po tom, čo v roku 2021 vyhrala celkové hodnotenie Svetového pohára. V autobiografii sa potom zverila, že ju v poslednej sezóne taliansky kouč fyzicky aj psychicky ničil.

Dubovská s ňou hovorila pred tým, ako Magoniho na jar angažovala, no detaily rozhovoru komentovať nechcela.

"Určité obavy tam boli. Ale ja som si tiež nesadla s každým trénerom. Každý si rozumie s niekým iným. Prebrala som to so svojím blízkym okolím a zhodli sme sa, že to bola najlepšia voľba. Stojím si za tým a verím, že v zime všetkým ukážeme, že to dobrá voľba bola. Jemu sa teraz dve spolupráce nepodarili. Verím, že so mnou bude šťastný a bude sa mu dariť," povedala lyžiarka so slovenskými koreňmi.

Ashley Yoderová sa po zranení vrátila do klietky v zápase s Ducotovou.
Americkú zápasníčku by ste po zápase nespoznali: Námet pre postavu do hororu! Zobraziť článok

Magoni v minulej sezóne spolupracoval s Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou, no ešte pred februárovým MS sa rozišli. S návrhom na jeho angažovanie prišiel otec Dubovskej, ktorý sa s Magonim pozná. Taliansky kouč už nechcel pokračovať vo Svetovom pohári, plánoval sa zamerať na svoju akadémiu. "Ale potom sme sa zišli u nás v Mikuláši. Sadli sme si, ja som mu povedala, aké mám ciele, čo by som chcela dosiahnuť. To ho presvedčilo. Som veľmi rada, že sa to podarilo, naozaj to nebola samozrejmosť," rozprávala Dubovská.

Je spokojnejšia ako v minulej sezóne, keď ju viedol Chorvát Mislav Samaržija. "S bývalým trénerom sme si úplne nesadli. Teraz si na každom výjazde hovoríme: 'Wow, to je super! ' On organizuje deväťdesiat percent vecí. Doteraz som to robila ja, teraz to robí on, som príjemne prekvapená," pochvaľovala si Dubovská.

V uplynulom ročníku SP pre ňu bolo maximom siedme miesto v slalome v marcovom finále seriálu v Soldeu. Dvakrát v sezóne skončila desiata a v celkovom hodnotení disciplíny obsadila pätnástu priečku. Chcela by znova vyššie.

Legendárneho Vémolu stopli zdravotné komplikácie.
Otvorená spoveď Vémolovej ženy: Ťažká operácia kvôli zadku Zobraziť článok

"Rada by som sa vrátila do Top 10, ako som bola pred dvoma rokmi. Dôležité bude dobre začať. Livio má ešte vyššie ciele," pousmiala sa. "Mám svoj sen, ale nechcem ho prezrádzať. Dievčat je tam milión. Keď sa to podarí, tak vám to poviem. Určite by bol cieľ aspoň raz sa postaviť na pódium. Robíme pre to maximum, uvidíme, ako to naozaj dopadne," doplnila.

Pre zlé snehové podmienky na ľadovcoch v Európe strávila tri sústredenia aj v lyžiarskej hale v Litve. "Ja osobne halu veľmi nemusím, ale odtrénujeme tam naozaj, čo máme. Ten tréning tam má zmysel, ale nie je to vôbec také záživné ako vonku," dodala.

Už tento týždeň sa chystá odísť za snehom do Fínska, kde bude trénovať až do prvých slalomov SP naplánovaných na 11. a 12. novembra. V Levi sa jej tradične darí. Pred dvoma rokmi tu skončila v slalome šiesta, čo je doteraz jej najlepší výsledok v pretekoch Svetového pohára.

Petra Vlhová má silný zápal hrdla.
Zlé správy o Vlhovej: Je to vážne? Tréner Pini prehovoril Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});