Životný gól Ďuriša v reprezentácii: Aha, koľko musí zaň zacvakať

Slovenský futbalista Dávid Ďuriš (24) bude na prvý reprezentačný gól spomínať do konca života.
  • Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovenský futbalista Dávid Ďuriš (24) bude na prvý reprezentačný gól spomínať do konca života.

FOTOGALÉRIA: Luxembursko – Slovensko

Presným zásahom do siete Luxemburska (1:0) v pondelkovom zápase J-skupiny kvalifikácie priblížil Slovensko k postupu na ME 2024 v Nemecku a vďaka svojej pohotovosti v zakončení ho skúsenejší spoluhráči veľmi radi skasírujú - ľahší bude o 500 eur.

"Už počas gólovej oslavy som vedel, že budem musieť zaplatiť do spoločnej kasy 500 eur. Samozrejme, urobím to rád," smial sa 24-ročný hrdina stretnutia. Útočník žilinského MŠK prišiel na ihrisko v 63. minúte a o necelú štvrťhodinu strelil po centri svojho menovca Hancka jediný gól nesmierne dôležitého súboja v Luxemburgu.

Na snímke reprezentanti Slovenska  pózujú pre skupinovú fotografiu pred zápasom zápasu kvalifikácie J-skupiny ME 2024 vo futbale Luxembursko - Slovensko v Luxemburgu.
Slovenskí futbalisti sú krôčik od EURO 2024: Kedy postúpime a kedy nie? Zobraziť článok

"Stále nemôžem uveriť, že sa mi niečo také podarilo. Ani sa mi nesnívalo, že niekedy môžem rozhodnúť zápas za reprezentáciu. Som rád, že som pomohol mužstvu k nášmu spoločnému cieľu. Tréner ma poslal na trávnik, aby som robil nábehy za obranu, roztrhali sme to tam so spoluhráčmi a vytvárali si z toho šance," prezradil taktické zámery Ďuriš.

Gólová radosť reprezentantov.
Sme krok od postupu na EURO: Slovensko vyhralo vďaka premiérovému gólu Dávida Ďuriša Zobraziť článok

Ôsmy štart v reprezentácii mu priniesol prvý gól, ktorý môže mať pre Slovensko cenu zlata. Dve kolá pred koncom kvalifikácie si zverenci Francesca Calzonu upevnili druhé miesto v tabuľke a v novembri im stačí na spečatenie postupu získať bod v dvoch zápasoch, za istých okolností ani ten nie... "Je to pre mňa najdôležitejší gól v kariére, mám z neho obrovskú radosť. Čo sa týka ME a či sa dostanem do nominácie, to je ešte ďaleko. V tejto chvíli to neriešim," dodal Ďuriš.

Reprezentanti Slovenska pózujú pred zápasom.
Luxembursko – Slovensko ONLINE: Naši chlapci to zvládli! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});