Fantázia! Slovenskí parahokejisti spečatili postup medzi elitu

Slovenskí parahokejisti triumfovali v stredajšom zápase B-kategórie MS v kazašskej Astane nad Švédskom 4:0 a postúpili medzi elitu.
  • Zdroj: Instagram/parahokej.sk

V tabuľke skončili na druhom mieste za Japonskom. Už pred zápasom Slováci vedeli, že na postup im stačí aj prípadne víťazstvo po predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

Mužstvo Ivana Hricka však vstúpilo do duelu lepšie a už v 26. sekunde ich poslal do vedenia obranca Michal Hlinka. Slováci pokračovali v aktívnej hre a počas druhej tretiny zvýšil Miroslav Stašák na 2:0. V závere stretnutia ešte potvrdili triumf Slavomír Ferenčík a David Korman.

Parahokej - turnaj B-kategórie MS:

SLOVENSKO - Švédsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 1. Hlinka, 22. Stašák, 43. Ferenčík, 44. Korman. Rozhodoval: Esposito (USA), vylúčení: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0