Niekoľko jazdcov malo na VC Kataru problémy: Cez preteky zvracali

Niekoľko automobilových pretekárov skončilo po VC Kataru majstrovstiev sveta formuly 1 v zdravotnom centre. Pre vysoké teploty a vlhkosť ...
  • Zdroj: SITA/AP

Niekoľko automobilových pretekárov skončilo po VC Kataru majstrovstiev sveta formuly 1 v zdravotnom centre. Pre vysoké teploty a vlhkosť boli jazdci dehydrovaní, niektorí navyše počas pretekov zvracali.

FOTOGALÉRIA: Lance Stroll

"Je to smiešne. Krvný tlak klesal, jednoducho som odpadával. Najmä vo vysokorýchlostných zákrutách s vysokým preťažením. Nevidel som, kam idem, pretože som omdlieval. Teplota bola jednoducho privysoká," citovala Lancea Strolla z Astonu Martin agentúra AFP.

Holandský jazdec F1 Max Verstappen zo stajne Red Bull oslavuje.
Verstappen potvrdil svoju dominanciu, Hamilton havaroval Zobraziť článok

Štart bol na programe o 20.00 h tamojšieho času, no teplota napriek tomu dosahovala 32 stupňov Celzia, vlhkosť bola na úrovni 70 percent. Počas pretekov odstúpil pre zlý fyzický stav Američan Logan Sargeant na Williamse a jeho thajský tímový kolega Alex Albon skončil v zdravotnom centre.

V Katare si zaistil zisk tretieho majstrovského titulu za sebou Holanďan Max Verstappen na Red Bulle. Stačilo mu na to druhé miesto v sobotňajšom šprinte, no formu potvrdil aj v nedeľu, keď zvíťazil pred dvojicou Oscar Piastri a Lando Norris z McLarenu.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});