Slováci deklasovali Fínov, Joppa strelecky explodoval: Nedali sme im šancu, vraví tréner

Slovenskí parahokejisti triumfovali v druhom zápase B-kategórie MS v Astane, keď deklasovali Fínov 9:0.
  • Zdroj: Instagram/parahokej.sk

Slovenskí parahokejisti triumfovali v druhom zápase B-kategórie MS v Astane, keď deklasovali Fínov 9:0.

Kapitán Martin Joppa sa blysol siedmimi bodmi za štyri góly a tri asistencie. Zo šiestich reprezentačných tímov si vybojujú postup medzi elitu prvé dve mužstvá.

Slováci sú podľa svetového renkingu favoritmi na postup. V nedeľu 8. októbra o 7.00 h budú hrať s Veľkou Britániou. V pondelok je deň voľna, v utorok 10. októbra sa o 7.00 stretnú s Japonskom a v stredu 11. októbra o 11.00 so Švédskom.

Parahokej - turnaj B-kategórie MS:

SLOVENSKO - Fínsko 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)

Góly: 12., 22., 39. a 44. Joppa, 22. a 29. Stašák, 4. Turic, 14. Korman, 15. Večerek

Hlasy po zápase /zdroj: SPV/:

Ivan Hricko, tréner SR: "Mohlo sa zdať, že dnešný zápas bola povinná jazda, ale my chceme ku každému zápasu pristúpiť s rovnakou vážnosťou. Navyše každý duel sa začína od 0:0 a každý súper je poraziteľný, aj my. My sme si Fínov pozreli pred týmto duelom, vedeli sme, že budeme favoriti. Som veľmi rád, že sme to zobrali zodpovedne, nedali sme im prakticky šancu a kontrolovali sme celý zápas. Už po štvorgólovom vedení som v prvej prestávke zdôrazňoval chlapcom, že radšej nech dávajú na seba pozor, aby sa zbytočne nezranili. Čakajú nás dôležité zápasy v nasledujúcich dňoch a bola by škoda, keby sa v už rozhodnutom zápase niekto zranil."

Robert Turic, útočník SR: "Každý gól ma poteší. Hlavne som rád, že sa to ním zlomilo. Lebo naši ´snajperi´, ktorí dávajú väčšinu gólov, sa dovtedy nevedeli presadiť. Mne to tam padlo a potom sa to rozbehlo, čo som veľmi rád. Navyše som trafil aj hornú žrď, takže tých gólov mohlo byť viac. Snáď som si nejaký odložil aj zajtra na Veľkú Britániu. Podstatné je najprv sa dostať do tých šancí a potom to trafiť tak, aby to tam padlo."

Martin Joppa, kapitán SR: "Zápas bol taký, aký sme predpokladali. Fíni hrajú tvrdý blok pred bránkou, kam nás v úvode nepúšťali. Takže chvíľku to trvalo, kým sme na nich našli recept, roztiahli ich do šírky a dostali sa do šancí. Hrali tvrdo, podobne ako včera Kazachstan, navyše ešte defenzívnejšie, takže o to to bolo náročnejšie. Čo sa týka priebehu po našom výraznom náskoku, chceme sa dobre pripraviť na rozhodujúce zápasy, ale zároveň nezraniť sa. Preto sme si povedali, že ideme ďalej na sto percent, akurát sa pokúsime vyhýbať súbojom, kde by hrozilo zranenie."

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});