Pospíšil efektne nabíjal spoza bránky, Honzek sa zranil a zápas nedohral

V prípravnom zápase pred štartom NHL nastúpili v drese Calgary traja Slováci - Adam Ružička, Martin Pospíšil a Samuel Honzek.

FOTOGALÉRIA: Samuel Honzek

Proti Edmontonu, ktorý hral aj s najväčšími hviezdami Connorom McDavidom a Leonom Draisaitlom ťahali za kratší koniec. Kapitán McDavid bodoval štyrikrát. Asistenciu zaznamenal slovenský krídelní Martin Pospíšil, ktorý v 18. min. poslal puk spoza bránky na Duehra a ten vyrovnal na 2:2.

Stretnutie sa nešťastne skončilo pre Samuela Honzeka. Ten zápas nedohral, keď v prvej tretine opustil ľad so zranením, ktoré nebolo bližšie špecifikované. Stihol odohrať 3:16 min.

Hokejisti Seattlu Kraken v zostave so Slovákom Mariánom Studeničom zvíťazili na ľade Vancouveru 2:1. Studenič asistoval pri prvom góle  Andrewa Poturalského v 16. minúte na 1:0. Studenič mal jeden plusový bod a vyslal dve strely na bránku súpera.

Výsledky prípravných zápasov:

Columbus - Buffalo 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 7. Laine (Gaudreau, Bean), 10. Bemström (Provorov, Severson), 21. Gaudreau (Marčenko, Laine), 49. Fantilli (Provorov, Severson), 59. Marčenko – 12. Girgensons (Johnson, Samuelsson), 34. Power (Peterka), 39. Benson (Samuelsson).

New Jersey - NY Rangers 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 8. Bratt (Huges, Palát), 8. Huges (Mercer, Palát), 26. Mercer (Meier, Hichier), 34. Hughes (Toffoli, Palát), 58. Hichier (Meier) – 22. Cuylle (Schneider), 31. Fox.

Pittsburgh - Detroit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 18. Ouellet (Harkins, Puustinen) – 26. Sprong (Petry, Compher), 54. Edvinsson (Compher, Walman).

Edmonton - Calgary 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Góly: 6. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 8. Brown (McDavid, Nurse), 23. Pederson (Kane, Brown), 31. Draisaitl (Bouchard, Nurse), 34. Brown (McDavid), 52. Kane (McDavid), 55. Lavoie (Holloway, Pederson) – 16. Zadorov (Vladař), 18. Duehr (Pospíšil, Zary).

Vancouver - Seattle 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 31. Soucy (Hronek, Sasson) – 16. Poturalski (Studenič), 53. Tolvanen (Fleury).