Sagan má za sebou posledné preteky: Na záver umiestnenie v TOP 10

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na svojich záverečných cestných pretekoch Tour de Vendee 9. miesto.

Trojnásobný majster sveta oznámil svoj koniec vo WorldTour v januári tohto roka. chce sa sústrediť na horskú cyklistiku. Nedeľňajšie preteky vyhral domáci Francúz Arnaud Demare z tímu Arkea Samsic.

Demare zvládol 207 kilometrov dlhé preteky s rovinatým profilom so štartom aj cieľom v meste La Roche-sur-Yon za 4:45:47 hodiny. V špurte, ktorý rozbehol Sagan, zdolal štyroch krajanov – slovenský pretekár stratil päť sekúnd.

Sagan je sedemnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France, šampión monumentov Okolo Flámska či Paríž-Roubaix, na konte má spolu 121 víťazstiev. V budúcom roku je jeho cieľ účasť na OH 2024 v disciplíne cross country.

Bývalá tenistka má na sociálnej sieti Instagram viac ako 125 tisíc sledovateľov.
Prvá tenistka v časopise Playboy: Bývalá hviezda dráždi úplne nahými fotkami! Zobraziť článok