Niké liga má nového lídra, Michalovce natiahli negatívnu šnúru

Máme za sebou úvodné dve stretnutia 9. kola futbalovej Niké ligy.
  • Zdroj: TASR/František Iván

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 9. kole Niké ligy s MFK Zemplín Michalovce 0:0. V zápase slabej úrovne bolo minimum šancí, pričom ani jedna z kategórie vyložených.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 0:0
      Rozhodovali: Kráľovič – Čajka, Bobko, bez kariet, 1120 divákov
      Ružomberok: Krajčírik – Malý, Gabriel, Selecký – Luterán, Lavrinčík, Zsigmund (79. Múdry) – Gerec (79. Boďa), Chrien (60. Domonkos), Šefčík (79. Tučný) – Hladík (60. Chobot).
      Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Volanakis, Bahi – Žofčák (70. Danko), Bednár (46. Shimamura) Karasjuk – van Kesel (81. Šimko), Pavúk (70. Vaško), Marcin.

Hlavný tréner Pep Guardiola rozdáva pokyny hráčom Manchestru City.
Šokujúca prehra lídra Premier League: Nepomohol ani exkluzívny gól majstra sveta Zobraziť článok

Futbalisti AS Trenčín triumfovali v sobotňajšom zápase 9. kola Niké ligy doma nad MFK Dukla Banská Bystrica 1:0. Zvíťazili v štvrtom stretnutí za sebou a upevnili si tak pozíciu lídra tabuľky, na konte majú 22 bodov. Hostia majú po deviatich dueloch pätnásť bodov a patrí im priebežné 4. miesto.

Trenčania od prvých minút potvrdzovali výbornú formu z úvodu sezóny. Samuel Kozlovský vystrelil z väčšej vzdialenosti, no brankár Matúš Hruška jeho pokus zneškodnil. Domáci sa snažili otvoriť skóre duelu, ale Rahim Ibrahim a Matúš Kmeť nedokázali využiť svoje šance.

Na snímke slovenský hokejový reprezentant Martin Gernát.
Nechytateľná delovka: Slovenský obranca s premiérovým gólom v KHL Zobraziť článok

Mužstvo Iliju Stolicu pokračovalo v ofenzívnom výkone aj v druhom polčase a v 62. minúte sa presadil Njegoš Kupusovič. Domáci si jednogólový náskok postrážili do konca duelu.

Niké liga – 9. kolo:
      AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
      Gól: 62. Kupusovič. Rozhodcovia: Micheľ – Pozor, Halíček, ŽK: Gong – Migaľa, Godál, Rymarenko.

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Stojsavljevič, Bondarenko, Kozlovský – Ibrahim, Bariš – Soares (90.+2 Demitra), Gajdoš (79. Hollý), Gong (85. Sunday) – Kupusovič (84. Akila)
      Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (57. Pišoja), Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský – Rymarenko, Richtárech (75. Ľupták), Hlinka – Arevalo (56. Považanec), Polievka