Expert v tom má jasno: Predstaví sa Nemec tento rok v NHL?

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec (19) má šancu vybojovať si v najbližších týždňoch miesto v prvom tíme klubu New Jersey Devils ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec (19) má šancu vybojovať si v najbližších týždňoch miesto v prvom tíme klubu New Jersey Devils zo zámorskej NHL pre sezónu 2023/2024.

Podľa experta Stevena Ellisa z portálu Daily Faceoff bude druhý hráč vlaňajšieho draftu nováčikov patriť medzi najsledovanejších mladých hráčov v tréningových kempoch klubov profiligy.

"Minulý ročník bol pre neho zvykaní si na život v Severnej Amerike. Bol samostatný, kúpil si auto a varil si. Pre 18-ročného je veľmi náročné presťahovať sa cez pol sveta na neznáme miesto, cestovať autobusmi a bojovať o každú šancu. On tú svoju využil naplno a patril k najlepším hráčom AHL vo veku do 20 rokov. Devils majú jasných prvých päť obrancov, voľné miesto zostáva na pravej strane v treťom páre. Niet pochýb o tom, že Nemec by zvládol takú rolu, ale nemohol by tím zvoliť trpezlivejší prístup? " pýta sa odborník.

Nemec nazbieral v ostatnej sezóne v tíme Utica Comets spolu 34 bodov (12+22) v 65 zápasoch AHL. V počte gólov aj bodov stanovil nové rekordy súťaže pre obrancu do 19 rokov, v produktivite o jeden bod prekonal predošlé historické maximum Dava Maloneyho zo sezóny 1974/1975. Zvolili ho do All-Star tímu nováčikov a od svojho klubu dostal Cenu Iana Andersona za najväčšie zlepšenie počas súťažného ročníka.

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
Slafkovský sa revanšoval za slabý úvod kempu, Mešár sa opäť predviedol Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});