Z Kanady sa už ozýva na Slafkovského: Sezóna v AHL? Len by mu prospela!

Visačka draftovej jednotky, to je aj obrovský tlak! Talentovaný Juraj Slafkovský (19) o tom vie rozhodne svoje. Brány tréningových kempov ...
  • Zdroj: twitter/CanadiensHockey

Visačka draftovej jednotky, to je aj obrovský tlak! Talentovaný Juraj Slafkovský (19) o tom vie rozhodne svoje. Brány tréningových kempov NHL sa otvorili len nedávno, no útočník Montrealu je pod ostrým drobnohľadom kanadských odborníkov od prvej sekundy.

Podľa niektorých z nich výrazným spôsobom zaostával za ostatnými spoluhráčmi. Objavujú sa však aj také hlasy, že by mal sezónu odohrať na farme.

FOTOGALÉRIA: Juraj Slafkovský

Bývalý generálny manažér NHL a súčasný analytik kanadskej televízie TSN Craig Button sa nikdy nebojí povedať, čo si naozaj myslí. „Nie každá draftová jednotka je rovnaká. Napriek tomu sú však od draftových jednotiek vždy rovnako vysoké očakávania. Nezáleží na tom, aký veľký alebo šikovný ste, každý hráč si musí prejsť svojím vlastným vývojom,“ začal svoje rozprávanie Button a jedným dychom pokračoval.

„Pozrite sa na to z Jurajovho pohľadu. Ste 19 ročný chalan, ktorý hrá zrazu v najlepšej lige sveta proti najlepším hráčom sveta. To so sebou prináša obrovské problémy a Juraj musí byť pripravený tým problémom čeliť. Nie je to otázka jeho potenciálu, ale otázka toho, či je pripravený. Ja si myslím, že zatiaľ ukazuje, že pripravený nie je,“ dodal Button.

Šimon Nemec (vpravo) v súboji s Brockom Nelsonom.
Expert v tom má jasno: Predstaví sa Nemec tento rok v NHL? Zobraziť článok

Na záver poriadne pritvrdil. „S tým určite súviseli aj jeho vlaňajšie zranenia. Hra sa odvíjala pre neho až príliš rýchlo, navyše stál proti oveľa väčším a silnejším súperom, proti ktorým nebol schopný optimálne upraviť svoju hru. Ak nie ste na NHL pripravení, tak vás táto liga zožuje a vypľuje. Ak je AHL pre neho lepším miestom, mal by sezónu začať tam. A čo keby tam strávil aj celú sezónu? Len by mu to prospelo,“ uzavrel Button.

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
Slafkovský sa revanšoval za slabý úvod kempu, Mešár sa opäť predviedol Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});