Stanovská a Mintálová nenechali nič na náhodu: Slovensko s ďaľšou olympijskou miestenkou!

Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome Soňa Stanovská a Eliška Mintálová postúpili na MS v britskom Lee Valley do finále K1. Pre ...
  • Zdroj: TASR

Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome Soňa Stanovská a Eliška Mintálová postúpili na MS v britskom Lee Valley do finále K1. Pre Slovensko v tejto disciplíne zároveň vybojovali jednu miestenku na budúcoročné OH v Paríži. Tú získalo pätnásť najlepších krajín na olympijskom kanáli z roku 2012.

Na snímke Zuzana Paňková.
Paráda! Paňková si vybojovala miestenku na olympiádu v Paríži Zobraziť článok

Stanovská vstúpila do svojej jazdy veľmi plynule, v polovici trate strácala na vedúcu pretekárku necelú sekundu. Následne nabrala manko na treťom meranom úseku, kde jej strata narástla na 3,68 sekundy. V závere však zariskovala a napokon zaznamenala solídny čas so stratou 4,50 sekundy na víťaznú Austrálčanku Jessicu Foxovú a obsadila 8. miesto.

Ešte lepšiu jazdu od úvodu predvádzala Mintálová, ktorá na druhom medzičase strácala iba 0,11 sekundy na priebežnú líderku. V dvanástej bránke prišiel prvý dvojsekundový trest, ku ktorému sa pridal ďalší na „šestnástke". Rovnako ako Stanovská v závere ešte zabrala, znížila stratu a figurovala vo výsledkovej listine hneď za krajankou na 9. priečke.

Beňuš musel ísť vo finále cez bolesť.
Famózny výkon Beňuša: Postúpil do finále a máme ďalšiu olympijskú miestenku Zobraziť článok

Okrem Slovenska si zaistili v Lee Valley olympijskú účasť aj Austrália, Nemecko, Nový Zéland, Brazília, Poľsko, Veľká Británia, Taliansko, Holandsko, Francúzsko, USA, Andorra, Španielsko, Švajčiarsko a Česko. Ešte jednu miestenku dostane najlepšia krajina z ME, ktorej sa nepodarilo postúpiť na MS.

O konkrétnej pretekárke, ktorá bude reprezentovať Slovensko na OH2024, rozhoduje interná nominácia. Tá pozostáva práve zo svetového šampionátu a výsledkov na podujatiach Svetového pohára v La Seu d'Urgell a Paríži.

Majstrovstvá sveta – výsledky:

K1 - semifinále:

1. Jessica Foxová (Austr.) 102,13 s (0), 2. Ricarda Funková (Nem.) +1,37 (0), 3. Luuka Jonesová (N. Zél.) +1,88 (0), ... 8. Soňa STANOVSKÁ +4,50 (0), 9. Eliška MINTÁLOVÁ (obe SR) +4,61 (4)

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});