Paráda! Paňková si vybojovala miestenku na olympiádu v Paríži

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana Paňková (18) postúpila na MS v britskom Lee Valley do semifinále C1.
  • Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana Paňková (18) postúpila na MS v britskom Lee Valley do semifinále C1.

Osemnásťročná kanoistka tak vybojovala v tejto disciplíne pre Slovensko miestenku na OH2024. Tú získalo dvanásť najlepších krajín na olympijskom kanáli z roku 2012.

Paňková predviedla bezchybnú jazdu a najlepšie jej vyšla druhá časť trate, kde bola rýchlejšia než prvá Monica Doriová z Andorry. Nakoniec obsadila ôsme miesto a hranicu postupu podliezla o 1,85 sekundy. Spomedzi jej dvoch krajaniek mala bližšie k finále Emanuela Luknárová, ktorej došli v druhej polovici jazdy sily, v úplnom závere nazbierala štyri trestné sekundy a obsadila 15. miesto. Na desiatu Brazílčanku Anu Satilovú mala manko 5,08 s. Ďalšia Slovenka Soňa Stanovská, úradujúca majsterka sveta v C1 do 23 rokov, nepredviedla ideálnu jazdu. Prvú dvojku chytila už na začiatku kanála a napokon to stačilo na 18. priečku.

Okrem Slovenska si zaistili v Lee Valley olympijskú účasť aj Andorra, USA, Austrália, domáci Briti, Česko, Nemecko, Brazília, Španielsko, Taliansko, Ukrajina a Slovinsko. Ešte jednu miestenku dostane najlepšia krajina z ME, ktorej sa nepodarilo postúpiť na MS.

O konkrétnej pretekárke, ktorá bude reprezentovať Slovensko na OH2024, rozhoduje interná nominácia. Tá pozostáva práve zo svetového šampionátu a výsledkov na podujatiach svetového pohára v La Seu d'Urgell a Paríži.

Majstrovstáv sveta - výsledky:

C1 - semifinále:
1. Monica Doriová (And.) 111,01 s (2), 2. Evy Leibfarthová (USA) +1,17 (0), 3. Jessica Foxová (Aus.) +1,77 (0), ...8. Zuzana PAŇKOVÁ +3,06 (0), nepostúpili: 15. Emanuela LUKNÁROVÁ +9,99 (4), 18. Soňa STANOVSKÁ (všetky SR) +10,93 (6)  

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});