Sebastian Vettel v Suzuke: Včelie hotely na okruhu F1

Sebastian Vettel je späť na okruhu F1. Samozrejme, nie v monoposte, ale pri predstavení svojho projektu biodiverzity.
  • Zdroj: instagram.com/sebastianvettel

Sebastian Vettel je späť na okruhu F1. Samozrejme, nie v monoposte, ale pri predstavení svojho projektu biodiverzity.

FOTOGALÉRIA: Suzuka

Štvornásobný majster sveta už roky bojuje za to, aby efjednotka bola čo najekologickejšia, a rukolapným dôkazom toho sú včelie hotely, ktoré postavil v druhej zákrute na okruhu v Suzuke, kde je cez víkend na programe Veľká cena Japonska. 

„Ľudstvo stojí pred najväčšou výzvou všetkých čias. Ak prehráme tieto preteky, svet sa bude ďalej točiť, ale bez nás,“ vyhlásil Vettel, ktorý vlastnými rukami a s pomocou japonského chrámového tesára postavil jedenásť drevených úľov, ktoré sú vysoké viac ako meter a pol.

Nemec sa postaral aj o to, že zmenil farbu aj obrubník druhej zákruty v Suzuke. Tradičnú bielo-červenú nahradilo žlto-čierne sfarbenie, s ktorým mu ochotne pomohli aj súčasní piloti formuly jeden, ktorí sa v Japonsku pripravujú na ďalšie preteky seriálu F1 a ktorí sa v 2. zákrute na ikonickom okruhu v Suzuke postarali o nevídaný rozruch, keď sa prihlásili k posolstvu o biodiverzite v našich ekosystémoch, ktoré od odchodu zo športu na konci sezóny 2022 Vettel intenzívne šíri.

Všetky jeho verejné vystúpenia majú veľmi jednoznačné environmentálne podfarbenie. Na júlovom festivale rýchlosti v Goodwoode v Spojenom kráľovstve jazdil Vettel na udržateľnom motore McLaren MP4/7 a Williams FW14B po slávnej jazde do vrchu, zatiaľ čo začiatkom tohto mesiaca sa posadil za volant svojho víťazného Red Bullu RB7 na okruhu Nordschleife na okruhu Nurburgring s použitím rovnakého uhlíkovo neutrálneho paliva.

Oscar Piastri predĺžil zmluvu s McLarenom.
Kométa F1 s novou zmluvou: Prispel k obratu McLarenu Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});