Na NHL môže zabudnúť: Bude z kanadského trénera súdruh Babcock?

Na NHL môže zabudnúť! Pritom to vyzeralo nádejne. Tréner Mike Babcock (60) sa mal po štyroch rokoch po vyhodení z Toronta vrátiť do NHL, ...
  • Zdroj: NORTHFOTO

Na NHL môže zabudnúť! Pritom to vyzeralo nádejne. Tréner Mike Babcock (60) sa mal po štyroch rokoch po vyhodení z Toronta vrátiť do NHL, no z Columbusu ho vyhodili skôr, než sa začal nový ročník.

V oboch prípadoch doplatil na prílišné zasahovanie do súkromia svojich zverencov. Po stopke v zámorí však dlho bez práce nemusí byť. Údajne sa mu ozvali z KHL, a tak by sa mohol z neho stať súdruh Babcock.

V Toronte žiadal inak úspešný kouč Mitchella Marnera, aby žaloval na spoluhráčov, a v Columbuse chcel od Boona Jennera a Johnnyho Gaudreaua, aby mu ukázali súkromné fotografie v mobiloch...

Je zrejmé, že kanadského trénera, ktorý v r. 2008 doviedol Detroit k Stanley Cupu a s kanadskou reprezentáciou ovládol MS 2004, OH 2010 aj 2014 a SP 2016, už zrejme v NHL nik nezoberie.

Najreálnejšie sa zdá spojenie kanadského odborníka s Jekaterinburgom, kam ho mámi jeho exzverenec Pavel Dacjuk (45), ktorý viackrát vyhlásil: „Babcock zo mňa spravil hokejistu!“ Ďalšie zdroje spomínajú Omsk aj Petrohrad.

Inak v KHL by nebol prvým Kanaďanom, ktorý do KHL prišiel po škandále. Predbehol ho Bill Peters, ktorý pre rasistický škandál skončil v Calgary a presťahoval sa do Ruska, do Jekaterinburgu.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});