Majsterka sveta šokovala celý svet: Opäť bojuje s vážnou chorobou!

Nečakaná správa. Má zlato z olympijských hier i majstrovstiev sveta, no aj tak to americká bežkyňa na lyžiach Jessie Digginsová (32) ...
  • Zdroj: Northfoto

Nečakaná správa. Má zlato z olympijských hier i majstrovstiev sveta, no aj tak to americká bežkyňa na lyžiach Jessie Digginsová (32) nemá vôbec jednoduché. Mimo pretekársku trať totiž zvádza iný ťažký boj. Ten sa týka poruchy príjmu potravy, ktora sa jej po dlhej dobe opäť vrátila.

FOTOGALÉRIA: Jessie Digginsová

Skúsená olympijská šampiónka z tímového šprintu v klasickom lyžovaní na OH v Pchjongčchangu, ktorá minulý rok na hrách v Pekingu pridala do zbierky striebro na 30 km a bronz z individuálneho šprintu, sa o svojich problémoch rozrozprávala pre časopis PEOPLE. Rodáčke zo Saint Paul sa podľa jej slov v lete po 12 rokoch vrátila bulímia.

„Bolo to ťažké. Bojovala som s pocitom tlaku na to, aby som bola perfektná. Ten tlak som si ale na seba vytvárala sama. Išlo o kumuláciu menších stresov. Je to ako keď idete na výlet a niekto vám do tašky pridá menší kameň. Keď ale pridáva ďalší a ďalší, už sa to nedá uniesť,“ opísala svoje pocity žena, ktorá sa na tohtoročných MS v slovinskej Planici stala historicky prvou Američankou so zlatom v individuálnych pretekoch.

„Zrazu som si uvedomila, že mi je zle, som unavená a necítim sa taká silná, ako by som mala byť, a znovu sa mi vracajú stravovacie poruchy. Náhle som si musela priznať: ´Je to späť´,“ vysvetlila, ako celú situáciu vnímala na začiatku a s odhodlaním dodala, „Idem krok po kroku. Už sa cítim omnoho lepšie. Trénujem a plánujem sa na jeseň vrátiť do národného tímu. Opäť by som rada pretekala, pretože mi to prináša množstvo radosti."

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});