Montreal zverejnil minidokument o mieste, kde Slafkovský vyrastal: Kanada, toto sú moje Košice

Pred sezónou poctivo zarezáva! Bývalá draftová jednotka NHL Juraj Slafkovský (19) aj tento rok opäť pobláznil videom, na ktorom takmer ...
  • Zdroj: TASR

Pred sezónou poctivo zarezáva! Bývalá draftová jednotka NHL Juraj Slafkovský (19) aj tento rok opäť pobláznil videom, na ktorom takmer rozmlátil stacionárny bicykel.

Navyše, ľudia z Montrealu strávili počas leta s mladým Slovákom jeden deň v jeho rodných Košiciach. Juraj sa pred kamerami zahral na herca, ochotne ukázal, ako a kde vyrastal, študoval, ale previedol aj známou Steel arénou. Z týchto potuliek metropolou východu Canadiens teraz zverejnili sympatický minidokument.

FOTOGALÉRIA: Juraj Slafkovský

Nová sezóna NHL už klope na dvere, čo znamená, že pomaly sa otvárajú aj dvere kempov jednotlivých klubov a okolo hokeja začína byť poriadne rušno. Na pretrase v Kanade je preto znova aj náš Juraj Slafkovský, ktorý fanúšikov pobláznil už druhým videom z posilňovne, na ktorom dal stacionárnemu bicyklu tak zabrať, až sa skoro celý rozpadol.

Aby toho nebolo málo, Jurajov klub Montreal Canadiens s ním počas leta strávil aj jeden deň v jeho rodných Košiciach. „Áno, po drafte v NHL ma začalo na ulici spoznávať oveľa viac ľudí. Vôbec mi to nevadí, rád sa zastavím, aby som si s niekým spravil fotku. Košice sú pre mňa jedným skvelým miestom na život, vždy sa sem veľmi rád vraciam,“ rozplýval sa Slafkovský na úvod minidokumentu z jeho prostredia.

Všadeprítomné zvedavé kamery zaviedol okrem Steel arény aj na košické sídlisko, kde vyrastal a kde sa hokejovo rozvíjal. „Na ihrisku pred bytovkou som doslova vyrastal. Cez leto sme hrali hokej na ceste, v zime sme si spravili vlastný ľad a mali sme mantinely z dreva. Bola to vždy veľká zábava. Všetko, čo som ako chlapec zažil, som zažil práve tu,“ vysvetľuje mladý Slovák v pozadí so skromným ihriskom na východe Slovenska.

Šikovný krídelník sa, samozrejme, nezabudol pochváliť aj tým, že iba nedávno sa mu podarilo na súkromnej strednej športovej škole zmaturovať. „Študovalo sa relatívne normálne. Ráno som prišiel na siedmu, mali sme prvé dve hodiny vyučovania, potom sa išlo na tréningy. Niekto makal na hokeji, iní robili napríklad basketbal. Po dvoch-troch hodinách športu sme zase všetci zasadli za lavice, kde sme mali ďalšie štyri hodiny vyučovanie. Bol to netradičný režim, ale tak to proste bolo,“ opísal Slafkovský, ktorého minulú sezónu v jej polovici prerušilo zranenie kolena. Dnes však dúfa, že nový ročník bude pre neho naozaj ten prelomový.

Anna Kasterova sa rada ukazuje na internete.
Manželka slávneho hokejistu dostala návrh z porna: Prezradila, koľko jej ponúkli Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});