Prvý gól extraligového ročníka padol už po štrnástich sekundách: Michalovce zápas otočili a vysoko vyhrali

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v otváracom zápase Tipos extraligy 2023/2024 na domácom ľade Michalovciam 2:8. S týmto súperom ...
  • Zdroj: TASR - Dano Veselský

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v otváracom zápase Tipos extraligy 2023/2024 na domácom ľade Michalovciam 2:8. S týmto súperom utrpeli najvyššiu prehru, odkedy Dukla vstúpila v roku 2019 do najvyššej súťaže.

FOTOGALÉRIA: Slovan Bratislava - Dukla Michalovce

Slovan išiel do vedenia už v 14. sekunde zásluhou Jamesa Browna, hostia však tromi gólmi otočili skóre a Jareda Coreaua nahradil v bránke domácich Samuel Baroš. Dukla potom do konca zápasu mala hru pevne v rukách a postupne navyšovala svoj náskok. Kaspars Daugavinš sa v premiére v drese Michaloviec blysol gólom a asistenciou.

1. kolo TL:
        HC Slovan Bratislava - Dukla Ingema Michalovce 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)
Góly: 1. Brown (Pecararo, O´Brien), 39. Pecararo (O´Brien) – 5. Buc (Kabáč), 10. Kabáč (Buc, Mihálik), 10. Acolatse, 25. Daugavinš (Heard, Newton), 30. Suja, 42. Newton (Daugavinš, Heard), 46. Pearson (Valach), 53. Pearson (Valach, Santos). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – Durmis, Jurčiak, vylúčení: 6:8 na 2 min., navyše Petráš (Slovan) a Newton (Michalovce) obaja 5+DKZ za hrubosť, Bjalončík 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 4460 divákov.

Slovan: Coreau (10. Baroš) - Schied, Golian, Maier, Sersen, Gachulinec, Murphy, Jendek, Romančík - Pecararo, Brown, O´Brien - Fominych, Minárik, Takáč - Török, Findlay, Lukošik - Výhonský, Petráš, Masnica
Michalovce: Škorvánek - Bodák, Macejko, Acolatse, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Pišoja - Solenský, Newton, Bjalončík - Santos, Pearson, Valach - Daugavinš, Heard, Suja - Kabáč, Buc, Vašaš

Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice vstúpil víťazne do novej sezóny Tipos extraligy.

Vo svojom úvodnom zápase ročníka 2023/2024 zdolal na domácom ľade nováčika HC 19 Humenné 4:1. Pre hostí to bol historicky prvý duel v najvyššej slovenskej súťaži.

Košičania položili základ triumfu v prvej tretine, keď v priebehu tri a pol minúty nasúkali nováčikovi tri góly. Po treťom zásahu z hokejky Huntera Fejesa v 13. minúte vystriedal Patrika Kozela v bránke hostí Stanislav Galimov. Humenčania sa dostali do tempa až v druhej časti, keď znížili zásluhou presilovkového gólu Lukáša Handlovského, viac zdramatizovať zápas sa im už však nepodarilo, naopak Patrik Lamper v 56. minúte spečatil výsledok na konečných 4:1 pre domácich.

Stretnutiu predchádzal slávnostný akt, počas ktorého si hráči Košíc prevzali majstrovské prstene a pred fanúšikmi ukázali víťaznú trofej. Domáci klub za asistencie tria Michal Chovan, Marek Bartánus a Jakub Ferenc vyvesil pod strop Steel arény majstrovskú vlajku. Vedenie "oceliarov" takisto odovzdalo dres s číslom 50 svojmu bývalému hráčovi Petrovi Bartošovi, ktorý 5. septembra oslávil jubilejných 50 rokov.

HC Košice - HC 19 Humenné 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. M. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) - 28. Handlovský (Ďakov, Kriška). Rozhodovali: Snášel, M. Novák - D. Konc ml., Šoltés, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3816 divákov.
HC Košice: Janus - Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Deyl, J. Hudec - Fejes, Pollock, Bartánus - M. Lunter, M. Chovan, Krivošík - Lamper, Berger, Jääskeläinen - Šimun, Zigo, Rogoň
HC 19 Humenné: Kozel (13. Galimov) - Novota, Ďakov, Sergijenko, Meliško, Glazkov, Novický, R. Novák - Handlovský, Pavlovs, Kriška - Lapšanský, Kuru, Paršin - Borov, Linet, Vaško - Michalík, M. Krajňák, Lačný

V prvom kole Tipos hokejovej extraligy Banská Bystrica prehrala na svojom ľade s Trenčínom 5:6.

V gólovej prestrelke dvakrát viedla 1:0 a 5:4, keď hokejisti spod hradu Matúša Čálka neudržali dvojgólové vedenie (1:3). Napokon však brali všetky body, keď sa v samom závere presadil obranca Pietroniro.

Do vedenia išli v ôsmej minúte domáci, keď sa v predbránkovom priestore najlepšie zorientoval Bíreš. Hostia odpovedali z podobnej situácie na konci prvej tretiny, puk za čiaru dotlačil Conway, a na začiatku druhej tretiny otočil stav v presilovke nepokrytý Lichanec. Na 1:3 zvýšil o dve minúty z ďalšej presilovky pohotový Petráš. Lenže tím spod Urpína vyrovnal stav peknou strelou Bíreša a dorážkou Matoušeka v početnej výhode. Gól do šatne dali napokon Trenčania po teči Imma.

Stav 3:4 zmenil na 4:4 v tretej tretine z bystrického tlaku Vela a obrat privodil piatym gólom v presilovke z dorážky Gašpar. Lenže v početnej výhode sa presadil na druhej strane i Immo a 55 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre hostí Pietroniro, keď mal brankár Belányi zakrytý výhľad.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)
Góly: 8. Bíreš (Žitný, Bačík), 27. Bíreš (Gašpar, Bačík), 33. Matoušek (Bíreš, Gašpar), 44. Vela (Wilkins), 52. Gašpar (Matoušek, Žitný) – 18. Conway, 23. Lichanec (Conway, Ekberg), 25. Š. Petráš (Conway, Ekberg), 39. Immo (Charbonneau, Baláž), 54. Immo (Pietroniro, Ahl), 60. Pietroniro (T. Bokroš, D. Hudec). Rozhodovali: Výleta, Baluška – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení na 2. min: 5:5, presilovky: 2:3, oslabenia 0:0, 2016 divákov

Banská Bystrica: Belányi – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačik, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Petriska, Sojka, Matoušek – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Žitný – Štrauch, Stránsky, R. Faith – Šuchaň
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, M. Hudec, T. Bokroš, Hlaváč, Kupec – Ahl, Conway, Š. Petráš – Charbonneau, Baláž, Immo – D. Hudec, Sojčík, Krajčovič – Vaňo, Lichanec, M. Sloboda

Hokejisti HK Spišská Nová Ves vyhrali vo svojom úvodnom zápase novej sezóny Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 2:1.

Hostia viedli zásluhou Michaela Vandasa a Todda Burgessa na začiatku druhej tretiny 2:0, no napokon sa na víťazstvo ešte nadreli. "Býci" totiž najprv ustáli dvojminútové oslabenie 3 proti 5 a potom v 47. minúte znížili po góle Huga Kováča. O dve minúty neskôr mohol vrátiť Spišiakom dvojgólový náskok Oleksij Myklucha, ale nepremenil trestné strieľanie. Domáci si v závere vytvorili tlak, vyrovnať sa im už však nepodarilo.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 47. Kováč (Loggins) - 20. Vandas (Žiak, Majdan), 23. Burgess (Marosz, Majdan). Rozhodovali: Žák, Štefik - Frimmel, Orolin, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Laurenčík, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala - Farley, Roy, Loggins - Stupka, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, J. Mikúš, Fafrák
HK Spišská Nová Ves: Surák - Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry - Giľák, Nellis, Archambault - Majdan, Marosz, Vandas - Burgess, Myklucha, Hamráček - Vartovník, Bortňák, Džugan

Hokejisti HK Poprad vstúpili do nového ročníka Tipos extraligy triumfom 4:2 na ľade HK Nitra. Víťazný gól hostí zaznamenal v 35. minúte Tomáš Záborský.

Vyrovnané prvé dejstvo prinieslo v 9. minúte otvárací gól z hokejky hosťujúceho Samuela Mlynaroviča. V prostrednej časti sa okrem gólových momentov na oboch stranách udial aj dôležitý moment, keď v 32. minúte videl trest do konca stretnutia pri svojom extraligovom debute 16-ročný útočník "corgoňov" Tomáš Pobežal.

"Kamzíci" to využili na odskočenie o dva góly zásluhou Tomáša Záborského. Domáci ešte zápas zdramatizovali gólom Samuela Bučeka, no ani v záverečnej hre bez brankára vyrovnať nedokázali a triumf Popradu spečatil 65 sekúnd pred koncom do odkrytej bránky Andrej Kukuča.

HK Nitra - HK Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
´Góly: 28. Lacka (Slovák, Griffin), 44. Buček (Gill) - 9. Mlynarovič, 26. Šotek (Kukuča, Mlynarovič), 35. Záborský (Kukuča, Drgoň), 59. Kukuča (McFadden, Mlynarovič). Rozhodovali: Crman, Goga - Gegáň, Jedlička, vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Pobežal (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 3479 divákov

Nitra: Kašík – Gajdoš, Mezei, Green, Kubeš, Vitaloš, Stacha, Valent, Bača – Čederle, Gill, Buček – Griffin, Gates, Bubela – Lacka, Slovák, Bajkov – Okoličány, Pobežal, Bajtek
Poprad: Rabčan – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Brincko, Kotvan, Česánek – Kukuča, Coulter, Záborský – Gerlach, Beaudoin, Jendek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali vo svojom úvodnom dueli v Tipos extralige 2023/2024 vicemajstra HKM Zvolen 4:3 po predĺžení.

Víťazný gól domácich strelil v 63. minúte americký obranca a nová posila Liptákov Mitchell Miller.

Domáci hráči viedli po druhej tretine 3:1, ale dvojgólový náskok neudržali. Zvolenčania si zásahmi Drakea Rymshu a Petra Zuzina vynútili predĺženie. V ňom rozhodol o druhom bode pre MHk 32 po vydarenom blafáku Miller.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 8. Quince (Berry, Hraško), 28. Berry (Hraško, Quince), 34. Réway (Avcin, Egle), 63. Miller (Avcin, Réway) - 13. M. Hults (C. Hults), 43. Rymsha (Bondra, M. Hults), 51. Zuzin (Mudrák, C. Hults). Rozhodovali: Jobbágy, Korba - Vyšný, Stanzel, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1127 divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, Wardley, Nátny, F. Fekiač, Hraško, Vojtech, Lalík - Réway, Egle, Avcin - Berry, Quince, Valigura - Vankúš, Uhrík, J. Sukeľ - Žilka, Šmída, Tkáč
HKM Zvolen: Kupsky - Kapcheck, Rauhauser, Mudrák, C. Hults, Kubka, Haborák, Čulík - Rymsha, Langkow, Bondra - Jakúbek, M. Hults, Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi