Dokáže to Messi alebo Ronaldo? Futbalový reprezentant odchádza s unikátnym rekordom

Po 26 rokoch a 137 zápasoch sa rozlúčil Ildefons Lima (43) s dresom Andorry a ukončil tak najdlhšiu reprezentačnú kariéru vo futbalovej ...
  • Zdroj: SITA/AP

Po 26 rokoch a 137 zápasoch sa rozlúčil Ildefons Lima (43) s dresom Andorry a ukončil tak najdlhšiu reprezentačnú kariéru vo futbalovej histórii.

Naposledy nastúpil 43-ročný obranca za národný tím v utorkovom zápase európskej kvalifikácie proti Švajčiarsku v Sione. "Bol som plný emócií. Vďačím za to aj skvelej atmosfére. Som veľmi hrdý na svoju kariéru, len ma mrzí výsledok," povedal Lima médiám po porážke so Švajčiarmi 0:3. Vybehol s kapitánskou páskou v základnej zostave, po 23 minútach sa pri striedaní lúčil so slzami v očiach.

Za reprezentáciu Lima prvýkrát nastúpil ako sedemnásťročný v júni 1997 v príprave proti Estónsku a pri prehre 1:4 strelil jediný gól svojho tímu. Už pred štyrmi rokmi prekonal rekord Ekvádorčana Ivána Hurtada, ktorý obliekal dres národného mužstva 22 rokov a 143 dní.

Barcelonský rodák je zároveň andorrským najlepším strelcom s 11 gólmi. Na klubovej úrovni Lima pôsobil aj v Španielsku, Švajčiarsku, Grécku a Taliansku.

Ján Geleta vo vrcholnom období futbalovej kariéry.
Dokázal nahnevať aj Cruyffa: Medailista a bývalý reprezentant oslavuje krásne jubileum Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});