Talentovaný mladík hetrikom prehĺbil krízu Newcastlu, Dúbravka s Rodákom opäť len na lavičke

Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil v 4. kole Premier League nad Fulhamom hladko 5:1 a vrátil sa na čelo tabuľky. ...
  • Zdroj: TASR/AP

Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil v 4. kole Premier League nad Fulhamom hladko 5:1 a vrátil sa na čelo tabuľky. Čistým hetrikom sa v druhom polčase blysol nórsky kanonier Erling Haaland. Tri góly strelil v sobotu aj Son Heung-min a Evan Ferguson. Zaváhala Chelsea, ktorá doma podľahla Nottinghamu Forest 0:1.

FOTOGALÉRIA: PL 4. kolo: Brighton - Newcastle

„Citizens" pokračujú vo vydarenom štarte, vo štvrtom zápase sezóny si pripísali štvrtý triumf. Na čele neúplnej tabuľky majú dvojbodový náskok pred dvojicou Tottenham - West Ham. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval duel z lavičky náhradníkov, medzi tromi žrďami Fulhamu dostal opäť prednosť Nemec Bernd Leno.

Londýnska Chelsea nestačila na Nottingham Forest, triumf hostí zariadil v 48. minúte Anthony Elanga. „The Blues" sa v úvode ročníka trápia, zo štyroch duelov vyťažili len štyri body a patrí im až 11. priečka.

Prvé body v sezóne získal nováčik Sheffield United a Everton, v ich vzájomnom stretnutí sa zrodila remíza 2:2. Brighton & Hove Albion triumfoval na vlastnom ihrisku nad Newcastleom United 3:1, o všetky presné zásahy domácich sa postaral osemnásťročný írsky útočník Evan Ferguson. Za hostí skóroval Callum Wilson. Brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Košičania najtesnejším rozdielom zdolali Zlaté Moravce.
Košičania s druhou výhrou v rade, Trenčín pokračuje v skvelej forme z úvodu sezóny Zobraziť článok