Nevídaný moment na US Open: Američan utiekol z kurtu uprostred výmeny

To by nechcel zažiť nik! Zápas druhého kola grandslamového US Open ponúkol riadne bizarný moment, na tejto tenisovej úrovni naozaj nevídaný! ...

Štvrťfinalista tohtoročného Wimbledonu Christopher Eubanks (27) v dramatickom štvrtom sete duelu s Francúzom Benjaminom Bonzim (27) utiekol z kurtu počas rozohranej výmeny.

Príčinu tohto úteku si zrejme každý dokáže predstaviť, no zažiť to nechce nik! Rodáka z Atlanty počas zápasu evidentne prenasledovali žalúdočné problémy, ktoré si v koncovke štvrtého setu vyžiadali toto akútne riešenie. Keď mu empajrový rozhodca odmietol umožniť za stavu 5:5 odchod na toaletu, vyriešil to tenista radikálne.

„Keď teraz v tomto geme budem potrestaný stratou všetkých fiftínov, koľko tým získam času? Keď obetujem celý tento gem, aby som mohol odísť na záchod,“ vypytoval sa rozhodcu zjavne rozhodnutý darovať súperovi hru, len aby vyriešil svoj problém.

„Teraz?“ zdržiaval ho ešte rozhodca a radil mu: „Veď potom budeš mať celú pauzu pri výmene za stavu 6:5.“ Lenže ani arbiter, od ktorého údajne už predtým žiadal lieky na nevoľnosť, netušil, aké to je pre Eubanksa akútne!

Ten sa rozhodol ďalšiu hru prehrať najrýchlejšie, ako to bolo možné, aby sa dostal na toaletu. Za stavu 40:0 ešte vrátil loptičku na súperovu stranu kurtu, no nečakal, kde skončí a rozbehol sa do útrob štadióna, hoci bola loptička ešte v hre...

Američan po návrate dokázal udržať podanie a set vyvrcholil tajbrejkom, ktorý však prehral 7:9. Celý zápas nakoniec 6:7, 6:2, 2:6, 6:7.

V boji o štvrťfinále nastúpi víťaz 23 grandslamových turnajov proti Chorvátovi Bornovi Gojovi.
Djokovič bol na pokraji vypadnutia! Krajan ho trápil takmer štyri hodiny Zobraziť článok