Suslov odchádza z Holandska: Slovan má smolu, mieri do jednej z TOP európskych líg

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Suslov odchádza z holandského Groningenu. Záujem mal o jeho služby Slovan Bratislava, ale Suslov ...
  • Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Suslov odchádza z holandského Groningenu. Záujem mal o jeho služby Slovan Bratislava, ale Suslov mieri do jednej z TOP európskych súťaží.

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Suslov, ako bolo už skôr avizované, odchádza z holandského Groningenu. Záujem o jeho služby mal aj slovenský majster Slovan Bratislava, ktorý bude účinkovať v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. "Je jeden z hráčov, po ktorých sa na trhu pozeráme. Vieme, v akej je situácii. Riešime to. Je pod dlhodobým kontraktom, ale klub mu hľadá miesto. Robíme aj na tomto a uvidíme, čo sa nám podarí,“ hovoril pred časom tréner belasých Vladimír Weiss st.

Slovan však Suslova nezíska. Podľa talianskych a holandských médií má namierené do talianskeho tímu Hellas Verona, kde pôsobí jeho krajan a reprezentačný spoluhráč Ondrej Duda. Suslov podpíše s účastníkom kontrakt na ročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup (tri sezóny) až do roku 2027. Prestupová suma za slovenského reprezentanta je 1,5 milióna eur, s bonusmi sa môže vyšplhať na 2,1 milióna eur.

Na snímke zľava brankár Luxemburska Anthony Moris, stredopoliar Luxemburska Leandro Barreiro a útočník Slovenska Tomáš Suslov.
Suslov prehovoril: Opitý na ulici? Toto je dôvod, pre ktorý nehrávam! Zobraziť článok

Groningen vypadol do druhej holandskej ligy a Suslov mal problémy v tíme. V lete ho tréner dvakrát vyradil z kádra, trénoval s juniorkou. Podľa vyjadrení Suslova pre holandské médiá to bolo naposledy preto, lebo bol frustrovaný z toho, že nenastúpil na zápas a tak odmietol účasť na povinných behoch.

Verona má za sebou výborný štart do sezóny talianskej Serie A. Vyhrala oba doterajšie zápasy - zvíťazila na pôde Empoli (1:0) a doma s AS Rím (2:1).

 

 

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});