Bizarný moment na US Open: Americký tenista nechal všetkých v úžase

Tento úsmevný moment sa zapíše do histórie US Open! Jeho odchod z kurtu sprevádzal zaujímavý rozhovor s rozhodcom.

K bizarnej situácii došlo v zápase 2. kola US Open medzi Chrisom Eubanksom a Benjaminom Bonzim .

Hral sa štvrtý set zápasu, keď sa Eubanks za stavu 5:5 sťažoval rozhodcovi, že má tráviace ťažkosti. Americký tenista sa opýtal rozhodcu, či môže darovať bod súperovi, pretože musí ísť na toaletu.

„Keď teraz v tomto geme budem potrestaný stratou všetkých fiftýnov, koľko tým získam času? Akože, keď obetujem celý tento bod, aby som mohol odísť na záchod?“ opýtal sa Eubanks rozhodcu.

Arbiter sa ho len stroho opýtal: „Teraz?“

„To nejde? Aj keď na to obetujem celý game?“ žiadal ďalej hráč.

„Veď potom budeš mať celú pauzu pri výmene za stavu 6:5,“ uzavrel rozhovor rozhodca.

Ilustračná fotografia.
Slovenský šport smúti: Navždy odišiel legendárny brankár († 84) Zobraziť článok

Eubanks sa teda rozhodol prehrať nasledujúcu hru čo najrýchlejšie, aby urýchlil svoj odchod na toaletu. Za stavu 40:0 zahral return a rovno sa rozbehol do útrob štadióna, aj keď bola loptička ešte v hre.

Eubanks po návrate z toalety dokázal udržať svoj servis, no set nakoniec prehral v tajbrejku a napokon aj zápas. Zvíťazil Francúz Benjamin Bonzi 7:6, 2:6, 6:2, 7:6.

Nórsky tenista Casper Ruud (vpravo) gratuluje k víťazstvu Číňanovi Č'-čen Čangovi.
Vlaňajší finalista skončil už v 2. kole na rakete Číňana, ktorý prepísal históriu Zobraziť článok