Kanadský expert zhodnotil potenciál slovenského útočníka v NHL: Čaká ho kľúčová sezóna!

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička (24) z tímu Calgary Flames v zámorskej NHL bude podľa experta Randyho Sportaka z magazínu The ...
  • Zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička (24) z tímu Calgary Flames v zámorskej NHL bude podľa experta Randyho Sportaka z magazínu The Hockey News ťažiť zo zmeny na poste hlavného trénera „plameňov".

Mladý Bratislavčan zároveň vstupuje do posledného roku zmluvy, čo bude pre neho podľa Sportaka dobrá motivácia podávať v sezóne 2023/2024 lepšie výkony.

Daňovci mali svadbu vlani na Havaji.
Hokejista Marko Daňo sa teší z prvého potomka: Ukázali syna Marka Bena Zobraziť článok

Ružička nedostával v ostatnej sezóne veľa priestoru v prvom tíme Flames od trénera Darryla Suttera, no naznačil svoj potenciál. Keď hrával pravidelne, tak bol produktívny. V základnej časti odohral 44 z 82 zápasov a nazbieral v nich 20 bodov (6+14). V zmluve má ešte jeden rok s platom 762-tisíc dolárov.

„V prvých 25 zápasoch strelil 6 gólov a získal 20 bodov, no v ďalších 19 nebodoval a potom bol zdravý náhradník," pripomenul Sportak nevyrovnanosť výkonov Ružičku. Vidí však v ňom potenciál. „Je kandidát na pozíciu centra vo štvrtom útoku a má všetko potrebné na to, aby bol dobrý útočník. Mali by mu pomôcť nový tréner a tiež motivácia, keďže po sezóne bude obmedzený voľný hráč. Nasledujúci ročník bude pre neho rozhodne zásadný," myslí si expert.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});