Strach o talent Slovana, skončil na nosidlách: Ako je na tom Nino Marcelli?

Úradujúci slovenský majster zdolal v prvom stretnutí play-off Európskej ligy cyperský Aris Limassol 2:1 a pripísal si vôbec prvý domáci ...
  • Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Úradujúci slovenský majster zdolal v prvom stretnutí play-off Európskej ligy cyperský Aris Limassol 2:1 a pripísal si vôbec prvý domáci súťažný triumf v prebiehajúcom ročníku. Jednou z kľúčových postáv Slovana bol 18-ročný klenot Nino Marcelli.

FOTOGALÉRIA: Slovan - Aris

Najväčším prekvapením v základnej jedenástke Slovana bolo zaradenie mladučkého Nina Marcelliho. Osemnásťročný tínedžer sa rozhodne nestratil a výrazným spôsobom sa podpísal pod druhý gól Bratislavčanov v podaní Dávida Strelca.

Na trávniku vydržal do 78. minúty. „Nino Marcelli je zdravý. Mal len kŕče, čo je v 18 rokoch v takomto zápase a tempe pochopiteľné. Hral sebavedomo a podal veľmi dobrý výkon, je veľkým talentom slovenského futbalu. Máme z neho radosť, len nech takto ďalej pokračuje. Keď bude dobre trénovať popri našich skúsených hráčoch, tak sa veľa naučí a je prísľubom do budúcna,“ poznamenal tréner Weiss.

Odvetné stretnutie medzi Slovanom Bratislava a Arisom Limassol je na programe vo štvrtok 31. augusta na Cypre (19.00 h SELČ). Ak slovenský majster v tejto konfrontácii neuspeje, predstaví sa v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. „Ešte raz, škoda gólu, ale na odvetu sa pozeráme reálne. Budeme chcieť dať gól a asi aj budeme musieť. Uvidíme, kto z koho. Nečaká tam na nás nič ľahké, no tešíme sa,“ skonštatoval bratislavský kouč.

Na snímke vľavo v popredí tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss a za ním tréner Limasolu Aleksej Špilevskij.
Weissa potešil výkon, toto ho však veľmi mrzí: Odveta? Budeme tam musieť dať gól Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});