Poprad sa stal víťazom Tatranského pohára: Po českom majstrovi si poradil aj so slovenským

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na domácom 76. ročníku Tatranského pohára. V nedeľňajšom finálovom zápase zdolali HC Košice 4:2.
  • Zdroj: TASR

FOTOGALÉRIA: Finále Tatranského pohára: HK Poprad - HC Košice

„Oceliari” vstúpili do zápasu lepšie a v 6. minúte sa dočkali prvého gólu. Kapitán Michal Chovan našiel pred bránkou Popradu osamoteného Mária Luntera, ktorý prekonal Adama Vaya. „Kamzíci” počas druhej tretiny otočili skóre duelu. Adam Drgoň vyrovnal počas presilovej hry a druhý presný zásah domácich zaznamenal opäť obranca Oldrich Kotvan. Popradčania pridali v tretej časti ďalšie dva góly počas presilovej hry, presadili sa Patrik Svitana a Andrej Kukuča. V závere ešte Matúš Havrila upravil na 2:4.

Tretie miesto obsadil český tím HC Oceláři Třinec, ktorý triumfoval v nedeľu nad fínskym mužstvom SaiPa Lappeenranta 5:2.

Slovenské hokejistky v prvom zápase gól nestrelili.
Tesná prehra Sloveniek na úvod šampionátu: Číňanky predviedli skalopevnú defenzívu Zobraziť článok

Tatranský pohár – nedeľa:

Finále:

HK Poprad - HC Košice 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 34. Drgoň (Kukuča, Svitana), 39. Kotvan (Jendek), 47. Svitana (Kukuča, Záborský), 49. Kukuča (Záborský, Kotvan) - 6. Lunter (Chovan), 60. Havrila (Breton, Zech). Rozhodovali: Štefik, Snášel ml. - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Jendek - Fejes obaja 5 min. + DKZ za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.

Konečné poradie 76. ročníka: 1. HK Poprad, 2. HC Košice, 3. HC Oceláři Třinec, 4. SaiPa Lappeenranta