Rana, ktorá zasiahla celý hokejový svet: Talentovaný ruský útočník (†21) prehral najťažší boj

Strašná správa! Zomrel ruský hokejista Rodion Amirov (†21), ktorému vo februári 2022 diagnostikovali nádor na mozgu. Jeho agent Dan Milstein ...
  • Zdroj: TASR/AP

Strašná správa! Zomrel ruský hokejista Rodion Amirov (†21), ktorému vo februári 2022 diagnostikovali nádor na mozgu. Jeho agent Dan Milstein pre agentúru AP potvrdil, že talentovaný útočník skonal v pondelok v Mníchove. Klub zámorskej NHL Toronto Maple Leafs si Amirova v roku 2020 vybral v prvom kole draftu z celkového 15. miesta.

Ilustračná fotografia.
S Montrealom získal dva Stanleyho poháre: Zomrel skvelý hráč a geniálny tréner (†76) Zobraziť článok

„Od chvíle, keď sa dozvedel túto správu, odmietal hovoriť negatívne. Bol odhodlaný tešiť sa z každého dňa a čeliť mu s rovnakým pozitívnym prístupom, aký prejavoval počas svojej hokejovej kariéry. Navždy si budeme pamätať jeho odvahu, túžbu, vôľu, úsmev, všetky jeho skvelé vlastnosti," uviedol Milstein a  poďakoval lekárom, ktorí sa o Amirova starali, rovnako aj klubu z Toronto a tímu Salavat Julajev Ufa.

Celá organizácia Maple Leafs je z tejto tragickej straty zdrvená: „Počas svojho odvážneho boja Rodin pozitívne inšpiroval všetkých okolo seba. Počas svojich krátkych návštev Toronta zanechal v našom tíme a u fanúšikov hlboký dojem. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť Rodionovej rodine a priateľom, keď spoločne smútime nad touto stratou" povedal prezident Maple Leafs Brendan Shanahan.

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});